Sarıkaya İlçesinde Hayırsever Esnaf Abdullah Karataş, 5 Bin adet çam fidanı dağıttı. Sarıkaya İlçe Özel İdaresi araç bakım evinde yapılan çam fidanı dağıtımın da Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Hayırsever esnaf Abdullah Karataş’a yapmış olduğu hayırlı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Kaymakam Yasin Özcan yapmış olduğu konuşma da, "Hayırsever esnafımız Abdullah Karataş her sene olduğu gibi bu senede hayır işlerine devam etmektedir. Tabi ki ağaç dikmek en büyük sevaplardan birisi hayırsever esnafımızda burada en büyük sevaplardan birisi olan çam fidanlarını vatandaşlarımıza dağıtarak sevaba ortak olacaktır. Hem doğa severliği olarak hem de dinimizin gereği olarak Peygamber Efendimizin de buyurdu söz üzerine 'Kıyametin kopacağını bilsen bile elindeki ağacı dik' demiştir. Hayırsever esnafımızda çam dağıtımını  her sene alışkanlık haline getirerek çok hayırlı bir hizmete vesile olmaktadır. Buradaki dağıtılan çam fidanlarının değerini bilerek, güzel yerlere de dikimini gerçekleştirerek ilçemizi ve köylerimizin daha yeşil bir örtüye kavuşmasını sağlamış olacağız" dedi.

Hayırsever esnaf Abdullah Karataş ise yaptığı konuşmada, "Bugün inşallah 5000 adet çam fidanı dağıtımını yapmış olacaz, her sene on bin adet  çam fidanını dağıtımını yaparak ilçemizin ve köylerimizin daha yeşil bir görüntüye kavuşmasını yıllar sonra da olsa sağlamış olacağız. Her yıl olduğu gibi bu senede, resmi kurumlara, üniversiteye, camilere, kur’an kurslarına, okullara, köy muhtarlıkları ve vatandaşlara 5 bin adet çam fidanı dağıttık. İnşallah şimdi çam alamayanlara da kasım ayın da  5000 adet daha çam fidanı getirerek dağıtımı tekrar yapacağız. Bu camları ben gönül iş birliği ve Allah Rızası ve topluma örnek olabilmek için yapıyorum. İnşallah çamları alan vadandaşlarımız toprakla buluşmasını sağladıktan sonra  bakımını, sulamasını da yaparak bir an önce büyümesini sağlamış olacaklar" dedi.