Hayata Sahip Çık

Bozok Üniversitesi, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen Akademik Sohbetler II programında Yozgat Rehberlik Araştırma Merkezi’nden PDR Uzmanı Mustafa Toplu 'Hayata Sahip Çık' konulu bir sunum yaptı.
Yayınlanma tarihi: 02 Aralık 2015, Çarşamba günü, saat: 11:39

Bozok Üniversitesi, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen Akademik Sohbetler II programında Yozgat Rehberlik Araştırma Merkezi’nden PDR Uzmanı Mustafa Toplu “Hayata Sahip Çık” konulu bir sunum yaptı. 

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasından sonra Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Temel yaptığı açılış konuşmasında; “Akademik Sohbetler programı ile amacımız öğrencilerimizin mesleki alt yapılarıyla birlikte beşeri alt yapılarını da geliştirmektir. Bu amaçla sahasında uzmanları okulumuzda ağırlıyarak öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Bu münasebetle okulumuz yönetici ve akademisyenlerine, katılımcı öğrencilerimize ve davetimize icabet eden PDR. Uzmanı Sayın Mustafa Toplu’ya teşekkür ediyorum.” dedi. 

Açılış konuşmasından sonra PDR Uzmanı Mustafa Toplu “Hayata Sahip Çık” isimli sunumunu gerçekleştirdi. Sunumunda, bireyin aidiyet duygusunun önemine vurgu yapan Toplu; “Kişi kendisini ifade ederken aileye, mesleğe, millete ve medeniyete ve hatta kendisine aidiyetinin farkında olması gerekir. Bu aidiyet şuuru kişiye, hedeflerine ulaşmasında zayıf ve güçlü yönlerini tanıma fırsatı sağlar. Aslında kişinin kendisini başarıya taşıyacak potansiyele sahip olduğu halde bunun farkında olmaması başarılı olmasındaki en büyük engeldir.

Dışarıdan bakıldığında birçok olumsuzluğa sahip olmasına rağmen, kendisini gerçekleştirme yönünde irade ortaya koyanlar büyük başarılara imza atabilmekledir. Bunun için yapılması gereken ilk iş olumsuzlukları gözümüzde büyütmemek, bulunduğumuz yere ve kendimize aidiyetimizi pekiştirerek mutluluğumuzu temin etmek, kısaca hayata sahip çıkmaktır.” dedi.

Programın sonunda Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu adına Okul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Recep Temel tarafından Mustafa Toplu’ya günün anısına plaket takdim edildi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki