Hayat Kurtaran Bilgiler

Yozgat Özel Ergin İlkokulu 3’ncü sınıf öğrencileri Deprem Çantasında nelerin olması gerektiğini uygulamalı olarak öğreniyor.
Yayınlanma tarihi: 04 Nisan 2015, Cumartesi günü, saat: 10:34

Yozgat Özel Ergin İlkokulu 3’ncü sınıf öğrencileri Deprem Çantasında nelerin olması gerektiğini uygulamalı olarak öğreniyor. Hayatımızın her anında ansızın yakalama riski bulunan Deprem ve evlerimizde olması gereken “Deprem Çantası ve içerisinde bulunması gereken malzemelerin neler olması gerektiğinin” önemini Özel Ergin İlkokulu öğrencileri uygulamalı olarak öğreniyor.

Uygulamalı eğitim esnasında öğrencilere bilgi aktaran sınıf öğretmeni Seyfettin Tok, Deprem hayatımızın her hangi bir anında bizi ansızın yakalayabilir. Böyle bir duruma hazırlıklı olma adına önceden bir kısım hazırlıkların yapılması hayati önem taşımaktadır. Bunlardan bir tanesi de evlerimizde bulunması gereken “Deprem Çantası”. Bizlerde Özel Ergin İlkokulu 3-A sınıfı olarak bir deprem çantasında nelerin bulundurulması gerektiğini herkese göstererek depremle ilgili bir farkındalık oluşturmak istedik” dedi.
 
İlkokul Müdür Yardımcısı Mehmet Özsoy ise; “Okulumuzda verdiğimiz eğitimin daha anlaşılır ve öğrencinin daha da çabuk kavrayıp öğrenmesi için derslerde konusuna göre uygulamalı çalışmalar yaparak özellikle hayatımızda bizler için ihtiyaç oluşturabilecek, hocamızın da söylediği gibi deprem için deprem çantası, kaza vb. şeyler için ilk yardım eğitim vs. durumları öğrencilere uygulamalı göstererek hem zihinlerinde kalıcı olması hem de ileriki hayatlarında bu derece önem arz eden durumlarda neler yapmaları gerektiğini bilmeleri için çalışmalarımızı ve eğitimimiz sürdürüyoruz” diye konuştu.

Etiketler: özel   ergin   deprem   çanta   hayat   seyfettin tok   mehmet özsoy  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki