Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri Düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Yozgat’ta birincisi gerçekleştirilen" Öğrenme Şenlikleri" kapsamında Cumhuriyet Meydanında etkinlik düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 29 Mayıs 2015, Cuma günü, saat: 08:29

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen serginini açılışına Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey,Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Birbirinden farklı öğrenme etkinliklerinin sergilendiği ve öğrenen topluma geçişi amaçlayan Öğrenme Şenlikleri 28-29 Mayıs tarihlerinde iki gün boyunca Cumhuriyet Meydanı’nda sergilenecek.

Etkinliği düzenleyen Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş açılışta yaptığı konuşmada, yaklaşık olarak 1 aydır bu serginin hazırlıklarını yaptıklarını belirterek, “Bu gün serginin açılışının heyecan ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bu yıl Yozgat’ta birincisini düzenliyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda devamı gelecektir. Bu yıl eksikliklerimizi göreceğiz ve önümüzdeki yıllarda daha iyi bir şekilde hazırlanarak sergilerimizi açacağız. Bu organizasyonu gerçekleştirmemizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ise, medeniyetimizin köklerinde öğrenmenin beşikten mezara kadar olduğu konusuna vurgu yaparak şenliklerin hayırlı olmasını diledi.

Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından kurumların stantları gezildi.

Etiketler: hayat   boyu   öğrenme   şenlik   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki