Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Hayalimdeki Polis” yarışmasında öğrenciler, resim, şiir ve kompozisyonlarla polisi anlattı. Dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye edildi.

İl genelinde bulunan ortaokullarda eğitim öğretim gören öğrencilere yönelik çocukların Polisle bağının güçlendirilmesi, Polisi kendisine yakın görebilmesi amacıyla "Hayalimdeki Polis" adlı Şiir Yarışması düzenlendi.
 
Eserler, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan komisyon tarafından incelendi. Boğazlıyan İlçesinden Hayalimdeki Polis adlı yarışmaya katılan Uzunlu Cumhuriyet Ortaokulu öğrenicisi Benan Aksan, dereceye girdi.

Uzunlu Cumhuriyet Ortaokulunda bir ödül töreni düzenlendi. Törene, Belediye Başkanı Turan Koç, Komiser Erdem Elhan,Polis Memurları Gökher Yağmur, Mehmet Atabey, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, şube Müdürleri Nazan Tok, Vedat Oymak ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim  Müdürüm Mehmet Bozdağ, "Öğrenciler bizim için çok önemli. Yarışmalar ile polis sevgisini onlara hissettirmek ve yanında olduğumuzu göstermek adına yarışmalar düzenleniyor. Bu yarışmada dereceye girmeye hak kazanan öğrencimize başarılar diliyorum" dedi.

Daha sonra Komiser Yardımcısı Erdem Elhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ ile  birlikte okul müdürü ve öğrenci Benan Aksan’ı tebrik ederek bisiklet hediye etti. Uzunlu Belediye Başkanı Turan Koç ise öğrenciye saat hediyesi ile ödüllendirdi.