Hastanede sıra beklemeye son

Yozgat Devlet Hastanesi'nde kurulan 'Kiosk Sistemi' ile bankolarda uzayıp giden kuyruklarda beklemeden kayıt işleminin yapılabilmesi olanağı sağlandı.
Yayınlanma tarihi: 10 Haziran 2015, Çarşamba günü, saat: 07:31

Yozgat Devlet Hastanesi'nde kurulan 'Kiosk Sistemi' ile bankolarda uzayıp giden kuyruklarda beklemeden kayıt işleminin yapılabilmesi olanağı sağlandı. Hastaneye gelen hastaların tüm işlemlerini 'Kiosk cihazı' üzerinden gerçekleştirebilecekleri belirtildi.

Yozgat Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Osman Öztürk, 'Kiosk cihazı' ile hastaların, her hangi bir görevliye ihtiyaç duymadan, istediği poliklinikten sıra numarası alarak muayeneye esas ön işlemlerinin hasta tarafından yapılmasına imkan verdiğini söyledi. Öztürk, ''Kiosk programı, hastaların hastane bankoları yerine doğrudan kendilerinin her hangi bir hastane görevlisinin yardımına ihtiyacı olmaksızın, kiosk cihazı kullanarak istediği poliklinik ve doktordan sıra numarası almalarını sağlar. Kiosk sayesinde hastaların muayene kaydı yapılmadan önce provizyon işlemlerinin yapılması da sağlanır'' dedi.

Hastanenin fiziki imkansızlıklarından kaynaklı hasta kayıt alanlarının yetersizliği nedeni ile zaman zaman memnuniyetsizliklerin iletilmekte olduğunu belirten Öztürk, ''Vatandaşlarımızın taleplerine kayıtsız kalmayarak standartlarda hasta kayıt bekleme bankolarımız yeterli olmasına karşın Kidsk hasta kayıt sistemlerini hastanemizin belirli alanlarına kurarak hizmete sunduk'' diye konuştu. 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: hastane   kiosk   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki