Hastanede nükleer tıp merkezi kuruldu

Yozgat Devlet Hastanesi'nde 'Nükleer Tıp Merkezi' de hizmete sunuldu.
Yayınlanma tarihi: 08 Nisan 2015, Çarşamba günü, saat: 10:12

Yozgat Devlet Hastane Yöneticisi Uz. Dr. Osman Öztürk, Devlet Hastanesi'nin en iyi hizmeti sunabilmek adına teknolojinin sunmuş olduğu imkanlardan faydalanmaya çalıştıklarını söyledi.

Öztürk, tüm nükleer tıp tanı ve tedavi uygulamalarını en uygun teknikle gerçekleştirmek için yeni bir hizmetin daha devreye sokulduğunu belirterek, hizmete sonulan 'Nükleer Tıp Merkezi' ile Nükleer Tıp Uzmanı kontrolünde miyokard perfuzyon, tiroid, kemik, akciger perfuzyon ve bobrek sintigrafileri'nin yapılabileceğini ifade etti. Öztürk, ''Ayrıca hipertiroidi hastalarinda ayaktan düşük doz radyoaktif iyot tedavisi de verilebilecektir. Nükleer Tıp görüntüleme çalışmaları ile tıbbi problemler çok erken safhada, diğer tanı yöntemleri ile ortaya çıkarılmadan önce tanınırlar. Bu sayede hastalık erkenden kontrol altına alınabilmekte ve tedavinin başarı oranı yükselmektedir'' dedi.

Kanserli hücrelerin erken evrede ve doğru olarak teşhis edilmesine olanak sağlayan yeni merkez sayesinde nükslerin daha erken tespit edildiğini anlatan Öztürk, ''Mükemmel görüntü kalitesine ve çözünürlüğe ulaşılıyor. Tetkik çok daha kısa sürede tamamlanabildiği için hasta konforu artıyor. Radyoterapi ile tedavi edilen tümör daha etkin biçimde ışınlanabiliyor. Bu şekilde çevrede bulunan sağlıklı dokular daha iyi korunuyor'' diye konuştu. 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: yozgat   hastane   osman öztürk   nükleer   tıp   radyoterapi   kanser  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki