Hastane çalışanlarına hijyen eğitimi verildi

Yozgat Devlet Hastanesi’nde mutfak ve yemekhane personellerine, Diyetisyen Feride Ünalan tarafından mutfak hijyeni, gıda güvenliği, besin hazırlama ve pişirme etkileri, diyet yemekleri eğitimi verildi.
Yayınlanma tarihi: 02 Temmuz 2015, Perşembe günü, saat: 10:01

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesisi Yozgat Devlet Hastanesi’nde mutfak ve yemekhane personellerine, Diyetisyen Feride Ünalan tarafından mutfak hijyeni, gıda güvenliği, besin hazırlama ve pişirme etkileri, diyet yemekleri eğitimi verildi.

Eğitimde; gıda maddelerinin kalitesi, gıda maddelerinde hijyenik koşullar sağlanmazsa oluşacak mikrop türlerinden, bakterilerin gıdalar üzerine nasıl bulaştıkları, besin zehirlenmeleri, hastanelerde gıda kaynaklı besin zehirlenme nedenleri, besinlerle bulaşan hastalıklar üzerinde duruldu.

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca; ”Bakteriler özellikle proteinli gıdaları severler. Et, tavuk, balık, sütlüler, hazır gıdalar, soslar bu gruptadır. Bu tür gıdaların üretiminde daha dikkatli olunmalıdır. Dondurulan ve kurutulan gıdalarda bakterilerin kullanacağı su bulunmadığından bakteriler üreyemez.Kritik noktalardan biride çalışma ortamıdır. Üretimi yapılan alan gıda üretimine uygun değilse veya ortamda bazı noktalara dikkat edilmiyorsa gıdalara kolayca bakteri bulaşabilir. Mutfak hizmetleri verdiğimiz sağlık tesislerimizde mutfak ve yemekhane hizmetinde çalışan personellerimize periyodik olarak eğitim vererek, hizmet kalitemizi artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Etiketler: yozgat   hastane   hijyen   eğitim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki