Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde, ildeki tüm hastanedeki hasta-çalışan hakları sorumluları, SABİM (Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi)-BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi) sorumluları ve ilgili yöneticilerle İdari Hizmetler Başkanı Ahmet Uslu başkanlığında hasta, çalışan memnuniyeti değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan İdari Hizmetler Başkanı Ahmet Uslu, hasta şikâyetlerinin önemi, çalışanlar için hastanelerde oluşturulan dilek ve öneri kutularındaki veri akışının hızlı olmasının, hastanelerdeki memnuniyetin artırılmasındaki önemini vurgularken, şunları söyledi; “ Hasta ve çalışan arasında iletişimi sağlamak, memnuniyeti artırmak için Sabim Bimer şikâyetlerinin değerlendirilmesi, sağlık tesislerimizde büyük bir önem taşıyor. Bize sağlık alanında gideceğimiz yol haritasını oluşturuyor, çalışmaları bu doğrultuda yapıyoruz ”dedi.

Toplantı Sabim-Bimer Sorumlusu Salih İpek ve Hasta-Çalışan Hakları Sorumlusu Güner Şeb’in sunumuyla devam ederken, sağlık yöneticileri ve sağlık çalışanlarının öneri ve dilekleriyle son buldu. 

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca yaptığı açıklamada ise, "Hasta-çalışan memnuniyeti bizim ilk hedeflerimiz arasındadır. Hasta-çalışan hakları, sağlıkta yaşanılan sorunlar, sağlık personellerinin şiddete maruz kalması gibi gündemimizde birçok konu var. Daha verimli, kaliteli hizmet verebilmemiz için hasta ve çalışan memnuniyeti il değerlendirme toplantılarımızı düzenli aralıklarla yaparak, memnuniyet sonuçlarını değerlendiriyoruz" dedi.