Hangisi doğru?

Üç dönem kuralına takılıp, yeniden aday gösterilmeyen Adalet eski Bakanı Bekir Bozdağ, seçim bölgesi Yozgat'ta partisi için çalışıyor, seçmenle bir araya gelip, destek isterken, 'Başkanlık sistemi' konusunda halkı ikna etmeye çalışıyor.
Yayınlanma tarihi: 11 Mayıs 2015, Pazartesi günü, saat: 10:36

Üç dönem kuralına takılıp, yeniden aday gösterilmeyen Adalet eski Bakanı Bekir Bozdağ, seçim bölgesi Yozgat'ta partisi için çalışıyor, seçmenle bir araya gelip, destek isterken, 'Başkanlık sistemi' konusunda halkı ikna etmeye çalışıyor.

Bozdağ, seçmenle yüzleştiği toplantılarda 'Milletvekillerinin yapılan hizmet ve yatırımlarda herhangi bir dahili yoktur. Milletvekilinden hizmet ve yatırım beklenmez, hizmeti ve yatırımı hükümetler yapar' şeklinde ifadeler kullanıyor. Milletvekillerinin 'formalite' olduğunu dolaylı olarak anlatırken, 'Başkanlık sisteminin' daha uygun olduğunun altını çizmeye çalışıyor. 

Bozdağ, önceki seçim konuşmalarında ise tam tersini savunuyordu. 'Girişimlerimiz sonucunda bölünmüş yollar yaptırdık, üniversite kurdurduk, hızlı tren getirttirdik, köylerimizin sorunlarını çözdük' diyerek, seçmeni etkilemeye çalışıyordu.
...
İktidar partisinin milletvekili adayları seçim bölgelerinde seçmenin çok ciddi sorularıyla karşı karşıya kalıp, zamanla zor anlar yaşadıkları da gözleniyor. Bir önceki dönem iktidar partisi Milletvekili olan, geçtiğimiz dönem ise 4'üncü sıradan seçilemeyip, şimdi ise ilk sıradan aday gösterilen Abdülkadir Akgül, seçmenin tepkisine tepki gösterip, 'Beni seçmediniz ki!' diyerek söze başlıyor, devamında 'Seçmediğiniz için de hizmet getiremedim. Seçseydiniz hizmeti getirirdim, bak daha önce okul yaptırmadı mı?, hastane yaptırmadım mı?' ifadelerini kullanıyor. Akgül hızını alamayıp, 'Sadir'i (MHP Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz) seçtiniz, biraz da ondan isteyin, niye hizmet gelmedi? diye ona sorun' diyor.
...
Bir taraftan 'Başkanlık sistemini' avunma adına milletvekillerinin 'yasa çıkarmaktan' öte bir görev ve sorumluluğunun bulunmadığını söyleyeceksin, diğer taraftan 'Yaptım, ettim' diyeceksin... 
Sahi bunun hangisi doğru?..
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: seyfi çelikkaya  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki