Hami-yet Öğrencilerine Ankara'da Ziyaret

Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan'ın talimatıyla Sarıkayalı ve Sorgunlu Hami-Yet ailelerine bir dizi ziyaret gerçekleştirildi.
Yayınlanma tarihi: 08 Ocak 2016, Cuma günü, saat: 09:24

Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan'ın talimatı ve desteğiyle Sarıkaya ve Sorgunlu Hami-Yet ailelerine bir dizi ziyaret gerçekleştirildi.

Hami-yet projesi kapsamında Ankara da Erkut Eğitim Merkezinde CNC Operatörlüğü üzerine eğitim alan Hami-Yet öğrencilerine, Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Günaydın, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Özgür Aytekin ve Hami yet sorumluları Muhammet Karabulut ve Ayten Yıldırım ile birlikte ev ve okul ziyaretleri düzenlendi.. Yapılan okul ziyaretinde, okul müdürü, müdür yardımcısı ve öğretmenleriyle ile görüşülerek, öğrencilerin, makine ve elektrik CNC Operatörlüğü üzerine eğitim aldıkları, okul bittikten sonra fabrikalarda direk iş bulabilecekleri belirtildi.

Eğitime devam eden öğrencilerin aynı zamanda sigortalı olarak maaşlarını almaya devam ettiği ve ayrıca okulda davranış ve ders olarak herhangi bir sıkıntılarının olmadığı belirtildi. 9 Hami-Yet öğrencisi ile birlikte başlarında kalan Hami-Yet annesi, evlerinde ziyaret edilerek ve evde ki durumları hakkında bilgi sahibi olundu.

Ankara'da eğitim gören öğrenci çocukların her türlü maddi ve manevi ihtiyaçları, Gönüllü Eğitimciler Derneği, Sarıkaya ve Sorgun Kaymakamlığı tarafından karşılanmakta.

Etiketler: hamiyet   öğrenci   sarıkaya   sorgun  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki