Hami-Yet Çocuklarından Yazıcı’ya Ziyaret

2014-2015 eğitim - öğretim yılı, yarıyıl tatilinde karneleri ile birlikte takdir belgesi alan ortaokulda okuyan Hami-Yet çocukları, sevinçlerini Vali Abdulkadir Yazıcı ile paylaştı.
Yayınlanma tarihi: 28 Şubat 2015, Cumartesi günü, saat: 23:40

Valilik toplantı salonunda öğrencilerle bir araya gelen Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, başarılarından dolayı öğrencileri tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi.

Yazıcı, bütün öğrencileri tebrik ederek, “Hepiniz güzel notlar almışsınız. Hami-Yet çocuklarımıza da takdir belgesi almak yakışıyor.  Hepinizi teker teker tebrik ediyorum. İnşallah başarılarınızı devam ettireceksiniz. Hami-Yet çocukları olarak sınıfınızın, en çalışkanı, en ahlaklısı ve örnek çocuğu olmalısınız.  Çıtanızı düşük tutarsanız bir yere varamazsınız. Hami-Yet çocuklarının sorumluluğu çok daha fazla. Hepimizin annesi sizlerden başarı bekliyor. Herkesin bir muradı vardır, annelerin muradı da çocuklarının güzel yetişip iyi bir yerlere gelmesidir. Sizlerin de ilerde güzel makamlara gelmeniz halinde bundan en çok mutlu olacak olan birinci kişi annenizdir, ikinci kişi ise kendinizdir" dedi.

Vali Yazıcı konuşmasına "Hepinizin en güzel yerlere geldiğini görmek istiyorum.  Her türlü sıkıntıya göğüs germek gerekiyor. Bu sıkıntılar okumaya engel olsaydı ben vali değil farklı bir iş ile meşgul olan sıradan bir vatandaş olurdum. Babam vefat ettiğinde ilkokul beşinci sınıftaydım. Çeşitli sıkıntılar yaşadık ama ortaokulu, liseyi, üniversiteyi bitirdim ve bugün buradayım. İnşallah ilerleyen yıllarda sizleri de güzel üniversitelerde göreceğiz. Sonra örnek birer fert olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasındaki yerinizi alacaksınız. Bizlerin de mutluluğu bu olacak. Bütün çabamız bunun içindir” şeklinde devam etti. 

Takdir Belgesi alan Hami-Yet çocukları ile birlikte pasta kesen Vali Yazıcı daha sonra çocuklarla bir süre sohbet etti.

Etiketler: vali   abdulkadir yazıcı   hami-yet  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki