HAMİ-YET Çocuklarına Sertifika

40 hamiyet çocuğuna özel düzenlenen Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenme kursunu başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldılar.
Yayınlanma tarihi: 17 Eylül 2015, Perşembe günü, saat: 22:14

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcının elinden sertifikalarını alan Hamiyet Çocukları törende vefat etmiş babalarının ve tüm şehitlerimizin ruhuna kuran okudular.  

Çocuklarımıza Kurslarda Kur’ân-ı Kerim ve Peygamber Sevgisi Aşıladık
Kur’ân-ı Kerim’i çocukluk döneminde öğrenmenin hem kolay hem de kalıcı olduğunu vurgulayan Vali Abdulkadir Yazıcı,” Yüce Mevla’mızın bizlere bahşettiği sayısız dünya nimetlerinin en değerlisi çocuklarımızdır. Onları en iyi şekilde yetiştirmekte bizlerin en önemli görevidir. Çocuklarını iyi terbiye etmeyen, yeterli bilgiyle donatmayan milletlerin yarınlarına güvenle bakmaları mümkün değildir. Bu nedenle çocuklarımızı hem din ilimleri hem de fen ilmiyle mücehhez kılmamız gerekmektedir. Peygamber Efendimizde  (sav) “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir” buyurarak Kur’an-ı Kerim öğrenme ve öğretmenin faziletine dikkat çekmiştir. Bizim arkadaşlarımızda bu yönde çalışmalar yaparak çocuklarımıza Kur’an-ı Kerimi ve dini bilgileri öğrenmeleri için kurs düzenledi. 40 tane yavrumuzda bu kursu başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı. Ben hem bu kurslara katılan yavrularımızı hem de kursta ders veren hocalarımızı ve Hamiyet Bürosu çalışanlarımızı tebrik ediyorum ”dedi.

Programın sonunda Vali Abdulkadir Yazıcı, Vali Yardımcısı Adnan Daldal Kur’an Kursu Hocaları ve Hamiyet Bürosu çalışanları ile birlikte çocuklara sertifika ve hediyelerini verdi.

Etiketler: hami-yet   kur'an-ı kerim   kurs   sertifika  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki