Hami-Yet Annelerinden Muhteşem Sergi

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan ahşap yakma, mefruşat ve tel kırma kurslarına katılan Hami-yet Anneleri açılan sergide eserlerini görücüye çıkardı.
Yayınlanma tarihi: 16 Mayıs 2016, Pazartesi günü, saat: 17:12

Yozgat Valiliği, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan ahşap yakma, mefruşat ve tel kırma kurslarına katılan Hami-yet Anneleri açılan sergide eserlerini görücüye çıkardı.
 
Belediye Büyük Sinema salonunda düzenlenen serginin açılışında konuşan Vali Abdulkadir Yazıcı, profesyonel sanatçıları aratmayan orijinal eserler ortaya getiren Hamiyet Annelerini ve onları eğiten kurs hocalarını tebrik etti.
 
Vali Yazıcı konuşmasının devamında “ Bugün, Valiliğimiz bünyesinde 4-5 aydır devam eden kursların sergisinin açılışını yaptık. Bu bir gönül faaliyeti, manevi hazları ve zevkleri olan bir faaliyet. Özellikle Yozgat’ımızda kendilerini çocuklarının bakımına, büyütülmesine, yetiştirilmesine adamış, hem anne hem baba rolünü ifa eden, zorlukları kendi başına göğüsleyen sevgili Hami-yet annelerimizin özellikle sosyal hayata adaptasyon ve kamuoyu içerisindeki kendi yerlerinin daha da güçlendirilmesi noktasında ki faaliyetlerimizin bir devamı. Bugün de burada mürüvvetini birlikte görüyoruz. Tabi annelerimiz kendilerine sosyal imkânlar tanındığı ölçüde çok gayretli olduklarını ve başarılı olduklarını gösterdiler. Annelerimizin 0-18 yaş arası çocukları ve üniversiteye giden evlatları var. Tek kelimeyle izah edecek olursak bizler ayrı, özel ve samimi bir aileyiz. Şuan Allah’a şükürler olsun Hami-yet 15 ayrı yerde uygulanıyor. İnşallah Türkiye genelinde de Hami-yet projesi devam edecek ”dedi.
 
Vali Yazıcı, konuşmasından sonra açılış kurdelesini kesti. Birbirinden güzel, el emeği göz nuru eserlerin görücüye çıktığı sergiyi büyük bir hayranlıkla gezen Vali Yazıcı, daha sonra Hamiyet Annelerine kurs sertifikalarını ve kurs hocalarına da teşekkür plaketlerini verdi.

Etiketler: hami-yet   sergi   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki