Babası vefat etmiş çocukları ve onların annelerini kapsayan Hami-yet aileleri iftarda bir araya geldi. Çamlık Otel'de düzenlenen iftara Vali Kemal Yurtnaç da katıldı.
 
300 Hami-yet ailesinin katıldığı iftar programına Vali Kemal Yurtnaç’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Vali Yardımcısı Adnan Daldal, İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu ve Hami-yet aileleri katıldı. 
 
Yemeğin ardından Vali Kemal Yurtnaç’a,  Hami-yet anneleri tarafından Tezhip sanatıyla yapılan içerisinde İhlas Suresinin yazılı olduğu tablo hediye edildi. Daha sonra Vali Yurtnaç TEOG sınavında dereceye giren Hami-yet çocuklarını ödüllendirdi.
 
Hami-Yet Toplumlara Ve İdarecilere Örnek Bir Proje
Toplum hayatında hepimizin bir rolü olduğunu dile Yurtnaç “Toplumun çeşitli problemleri var, bunlarla ilgili farklı faaliyetler yapılıyor. Belki bu faaliyetler arasında en saygıya layık olanı, en güzellerinden biride bu Hami-yet projesi.  Bizim Peygamber Efendimiz de babasını kaybetti ve babasız büyüdü. Allah bir insandan, bir toplumdan bir şeyler aldığı zaman onun yerine farklı bir şeyler veriyor. Dolayısıyla Abdulkadir Bey de bu hassasiyet ile görev yaptığı yerlerde topluma, diğer yöneticilere örnek olacak bir şekilde böyle bir çalışmayı başlatmış. Allah razı olsun diyorum. İnşallah bizde onun hızında olamasak da bunu devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.
 
Hami-Yet Aileleri  Halkasını Genişleteceğiz
Hami-Yet’in kusursuzca işleyen bir proje olduğunu söyleyen Vali Yurtnaç, “Hami-yet aileleri halkasını genişleteceğiz” diye konuştu. Yurtnaç, “Pozitif ayrımcılık uygulayacağımız toplum kesimleri var. Şehit aileleri, gaziler ve aileleri, öksüzler, yetimler, bedensel ve zihinsel engelliler. Bunlar toplumda ayrıcalıklı olan kesimlerdir. Bir toplumun gelişmişliği aslında o toplumun milli gelirdeki payı falan değildir. Gelişmişliği gösteren şey dezavantajlı gruplarımız toplumda ne kadar mutlu olduğu , idare yaptığı çalışmalarla ne kadar destek verip de onların huzurunu, mutluluğunu, hayattan aldığı tadı artırdığıdır. Özellikle son 15 yıldan bu yana devletimiz bu konuda tedbirleri alıyor, gerek sosyal yardımlaşma vakfında ki çalışmalarla gerek sivil toplum örgütlerinde yapılan çalışmalarla bu faaliyetleri artırıyor. Bizlerde bu şehrin yöneticileri olarak her zaman sizin yanınızda olacağız, sizi hissedeceğiz, sizlerle beraber olacağız. Valiliğimizin ve diğer kurumlarımızın kapısı sizlere her zaman açık” dedi.