Haluk Deda, ORAN ile Yatırımda Atağa Geçti

Yozgat OSB’de çift kanatlı tribün imalatı için örnek imalat ile üretime start veren Prof. Dr. Haluk Deda tesiste katılımcılara iş takvimi hakkında bilgiler verdi.
Yayınlanma tarihi: 05 Ekim 2015, Pazartesi günü, saat: 10:20

2.5 m/s kadar az olan rüzgar hızında bile elektrik üretebilen, yüksek rüzgar hızlarına da dirençli olan Yücel Hökelek tarafından tasarlanmış tribünler üretimine başlayan ve Tıbbi ve Aromatik Bitkiler üretimi yapan ünlü bilim adamı ve yatırımcı Prof. Dr. Haluk Deda, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinasyonunda bir heyetle Yozgat’ta bir araya geldi.
    
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Kamil Taşçı ve ORAN Kalkınma Kurulu Başkanı ve Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey olmak üzere İŞKUR İl Müdürlüğü, Yozgat OSB Müdürlüğü, Yozgat TSO, Bozok Teknopark, Tarım İl Müdürlüğü, Yozgat KOSGEB Hizmet Müdürlüğü ve TKDK İl Koordinatörlüğü katılım sağladı. Yozgat OSB’de çift kanatlı tribün imalatı için örnek imalat ile üretime start veren Prof. Dr. Haluk Deda tesiste katılımcılara iş takvimi hakkında bilgiler verdi. 
    
Heyet OSB ziyaretinden sonra Sarkaya’da yer alan 100 dönümde gerçekleşen tıbbi aromatik bitkiler çiftliğine geçerek saha ziyaretinde bulundu. Ekinezya, kekik, yaban nane, adaçayı gibi bitkilerin üretiminin yapıldığı çiftlikte kurutma tesisi de yer almaktadır. Saha ziyaretinde bu bitkilerin üretiminin yaygınlaştırılması adına sağlanabilecek işbirlikleri üzerinde konuşuldu.
    
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız “Prof Dr. Haluk Deda hocamızla Temmuz ayında aynı kurumlarla bir sunum organizasyonu yapmıştık, ve o gün 2. Aşama olarak saha ziyareti yapma kararı almıştık, bugün bunu gerçekleştirdik. Yozgat’ta yatırımcılara destek veren kurumlar mesai mefhumu gözetmeden Yozgat için çalışıyor. Bu birlikteliğin bölge içinde örnek gösterilebilecek nitelikte olduğunu düşünüyorum. Hepsi ayrı ayrı değerli olan kurum müdür ve temsilcilerine hassasiyetleri için teşekkür ediyoruz. Ayrıca Yozgat’a özel bir önem veren Ajans Genel Sekreterimiz Kamil TaşçıI’ya ve Ajans Kalkınma Kurulu Başkanı Bozok Üniversitesi Rektörü Salih Karacabey’e gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki