Halk Oyunları Müsabakaları Tamamlandı

Okul Sporları faaliyet programında yer alan Halk Oyunları İl Birinciliği yarışmaları Bozok Spor Salonunda yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 18 Şubat 2016, Perşembe günü, saat: 09:47

Bozok Spor Salonu’nda düzenlenen halk oyunları yarışmasına Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Halk oyunları yarışmasına Yozgat Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Ortaokulu, Şefaatli Fatih Ortaokulu, Sorgun Milli Egemenlik Ortaokulu, Yavuz Selim İlkokulu, Mektebim Koleji ve Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okulları katıldı.

Yarışma iki kategoride gerçekleşirken, Yıldızlar Kategorisi’nde Şefaatli Fatih Ortaokulu, Mektebim Koleji, Sorgun Milli Egemenlik Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve Sorgun Yavuz Selim Ortaokulu yarıştı. Gençler kategorisinde ise Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yarıştı.

Yapılan yarışma sonucunda jürinin yaptığı değerlendirmeler ve puanlamaların toplamıyla Yıldızlar kategorisinde Şefaatli Fatih Ortaokulu düzenlemeli kategorisinde birinci oldu. Mektebim Koleji ikinci olurken, Sorgun Milli Egemenlik Ortaokulu’da üçüncü oldu. Yine yıldızlarda geleneksel kategoride tek başına yarışan Sorgun Yavuz Selim Ortaokulu da birinci oldu.

Gençler de ise düzenlemesiz kategoride Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise ikinci oldu. Gençlerde düzenlemeli kategoride tek başına yarışan Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’de yine bu kategoride birincilik elde etti.

Yapılan yarışmaya ilçelerden katılımın düşüklüğü ve okul sayısının azlığı da dikkat çekti. Yarışmada birincilik elde eden okulların 7-8 Nisan’da grup yarışmalarının yapılacağı ilde grup yarışmalarına katılacağı bildirildi

Etiketler: halk oyunları  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki