Halk Eğitim Merkezi Sergisi Açıldı

Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslara katılan kursiyerler, yıl boyunca yaptıkları ürünleri sergiledi.
Yayınlanma tarihi: 20 Haziran 2015, Cumartesi günü, saat: 08:26

Sarıkaya İlçesinde açılan sergide Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslara katılan kursiyerler, yıl boyunca yaptıkları ürünleri sergiledi.

Kız Teknik Meslek Lisesi'nde gerçekleşen törenin açılış konuşmasını yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cüneyt Yoldaş, sergideki ürünlerin yaklaşık 8 ay gibi bir süre içerisinde hazırlandığını ve tamamen kadınların el emeklerinden oluştuğunu belirtti.

Halk Eğitim Merkezi olarak bu yıl 39 farklı alanda kurs açtıklarını dile getiren Yoldaş, şunları kaydetti:"Bu kurslarda 200'e yakın kursiyere sertifika verdik. Eski askerlik şubesinin Milli Eğitim Müdürlüğü'ne geçmesiyle ve burada da Halk Eğitim Merkezi kurslarının faaliyete geçmesiyle ilçedeki hanımlara istihdama yönelik eğitimler verildi. Buradaki sergimizde, el işlemeleri seramik, dikiş-nakış ürünleri, çeşitli kıyafetler, tablolar, gümüş işlemeleri olan tablolar, süs eşyaları ve bunlara benzer ürünler yer almaktadır. Seneye de inşallah bu kurslarımızı daha kapsamlı ve daha profesyonel şekilde yapmayı hedefliyoruz. Kurslarımız sayesinde ilçedeki hanımlarımız zamanlarını faydalı bir şekilde değerlendiriyor ve ürünlerini satışa sunuyorlar. Sarıkayalıların kurslarımıza olan ilgilerinden memnunuz ama bu çıtayı daha da artırmayı hedefliyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl daha deneyimli öğreticilerle kurslarımız faaliyetlerini sürdürecektir."

Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesini  Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Belediye Başkanı Avukat Ömer Açıkel, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Mermi ve Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen kesti. Daha sonra protokol üyeleri sergideki ürünleri inceledi.

Etiketler: sarıkaya   halk eğitim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki