Yozgat Belediyesi tarafından yapılan Hal ve İş Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Yozgat halkının yoğun katılımın gösterdiği açılışta, Yozgat Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Dr. Kazım Arslan bir konuşma yaparak, 5 yıllık süreçte yaptığı çalışmaları ve anlatarak seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Açılış konuşmasını Yozgat Sebzeciler ve Pazarcılar Derneği Başkanı Salih Çavuşoğlu, yaptı. Çavuşoğlu, bugüne kadar yapılamayan çalışmaları Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın yaptığını belirterek, geçtiğimiz yıl belediye tarafından yaptırılan kapalı semt Pazar yerinin ardından belediye Hal ve İş Merkezi’nin de hizmete açılmasının Yozgat adına büyük bir hizmet olduğunu söyledi. Başkan Arslan’a böyle bir hizmeti şehre kazandırdığı için teşekkür eden Çavuşoğlu, “Biz bugüne kadar böyle bir hizmetin yapılacağına inanmıyorduk. Önceki belediye başkanları yapacağız, yapılacak dedilerse de bugüne kadar yapılmadı. Bu hizmetleri Sayın Kazım Arslan Yozgat’ımıza kazandırdı. Ben bu vesile ile kendisine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Hal ve İş Merkezi açılışında konuşan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, 2 bin 530 metrekare alan üzerine bir bodur, bir zemin ve 2 kattan oluşan iş merkezinin 10 milyon 870 bin liraya mal olduğunu söyledi.

Güzelliklere ulaşmanın kolay olmadığını anlatan Arslan, “Kapalı otopark binası ve hal binasını yaparken, vatandaşlarımızın çektiği sıkıntıları biliyoruz, güzelliklere kolay ulaşılmıyor. Yozgat’ımızın Türkiye’ye örnek bir hal binasına kavuştu. Yozgat güzel ve güzelliklere layıktır, bu sebeple harcanan hiçbir paranın hesabı olmamalı” dedi.

Arslan, hal binasını yaparken 10 milyon lira kredi kullandıklarını ifade ederek, “Bu binada sadece bu cadde üzerinde bulunan 8 dükkanı satsak 20 milyon lira yapar. Biz burada karlı bir yatırım yaptık, milleti zarara uğratmadık. Burada hal esnafımıza sıkıntı yaşattık ama evladiyelik bir bina bıraktık. Ayrıca çok güzel bir cadde ortaya çıktı. Şimdi Yozgatlı hemşerilerimiz lüks bir ortamda alışveriş yapacaklar, hal esnafımız pırıl pırıl bir ortamda sanki  AVM’nin manav reyonunda gibi mesleklerini icra edecekler. Burada baraka gibi binalar vardı. Bu barakalar yıkılarak Yozgat’ımız modern bir binaya kavuşmuş oldu hayırlı uğurlu olsun.” 

Adaylık konusuna değinen Arslan, “Biz hizmetlerin devam için Yozgatlı vatandaşlarımızın isteği üzerine aday olduk. Ben aday gösterilmemem sebebiyle kenara çekilecektim fakat siz halkımızın isteği doğrultusunda aday oldum. Siz istediniz ben aday oldum. Yozgat’ın ve Yozgatlıların adayı oldum. Her şey nasip kısmet diğer adaylarımıza da başarılar diliyorum. Yozgat’ımız için hayırlı olan ne ise o olsun.”ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından dua edilerek Yozgat Belediyesi Hal ve İş Merkezi hizmete açıldı.