Hacı adaylarına uygulamalı eğitim verildi

Önümüzdeki hac sezonunda kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarına Sorgun İlçe Müftülüğü tarafından uygulamalı eğitim verildi.
Yayınlanma tarihi: 13 Haziran 2015, Cumartesi günü, saat: 09:28

Önümüzdeki hac sezonunda kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarına Sorgun İlçe Müftülüğü tarafından uygulamalı eğitim verildi.

Garajlar Yeni Cami’de İlçe Müftüsü Fikret Ekinci tarafından verilen uygulamalı eğitimde, hacı adaylarının hac ziyareti sırasında nasıl davranacakları, yapacakları ibadetler uygulamalı olarak anlatıldı.

Müftü Fikret Ekinci yaptığı açıklamada, "Hacı adaylarımıza bu seminerlerde burada ihram giymekten, Kabe’yi tavafa, nasıl ibadet edeceklerine, hac vazifesini yaparlarken yapılması ve yapılmaması gerekenlere, nereleri ziyaret edeceklerine ve en son nasıl hacı olacaklarına kadar her konuda hacı adaylarımıza eğitici bilgiler vermekteyiz" dedi.

Sağlıklı ibadet için sağlıklı bilginin gerekli olduğunu, sağlıklı bilgi olmadan hac ibadetinin sağlıklı yapılamayacağını ifade eden Ekinci şunları kaydetti:
"Hacı adaylarımız bir yolculuğa çıkacaklar.  Tabi bu yolculuk, sıradan bir yolculuk değil. Esasında yolculuk değil. Bu bir ibadettir. Hac yolculuğu hak yolculuğudur,  kulun Allah’a yaptığı bir yolculuktur. Hacı adaylarımızın  zihinlerine koyacakları en önemli şey budur. Burada haccın teferruatı, şartları, dikkat edilecek konularla ilgili genel bilgiler verilecektir.  Hacı adaylarımızın sürekli bilgilerini yenilemelerinde fayda var."

Ekinci, hacı adaylarının aşılarının yapılmaya başlanıldığını ve bu üç gün içinde aşılarının tamamlanacağını da sözlerine ekledi.
sorgunpostası

Etiketler: sorgun   hacı   aday   eğitim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki