Güvenle büyü Yozgat

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü hazırlanan program çerçevesinde ‘Güvenle Büyü Yozgat’ sloganıyla eğitim çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri veriliyor.
Yayınlanma tarihi: 29 Aralık 2015, Salı günü, saat: 09:17

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü hazırlanan program çerçevesinde ‘Güvenle Büyü Yozgat’ sloganıyla eğitim çalışanlarına  iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri veriliyor.

Yozgat merkezde öğretmen, teknisyen, hizmetli, İŞKUR personeli, ücretli öğretmen, sürekli işçi ve 4-C li olmak üzere bin 700 personele Temel İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri tamamlandı. Mesleki ve teknik okullarda eğitim gören öğrencilere yönelik eğitimlerde devam ediyor.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş İş sağlığı ve güvenliği dünyada en önemli konular arasında yer aldığını aktardı. Kuş, Türkiye’de her 6 dakikada bir iş kazası olduğunu, her 6 saatte de bir işçinin hayatını kaybettiğine dikkat çekerek, "Bu evlerinden çıkan ve çocuklarının geçimlerini sağlamak için çalışmaya giden 4 işçimizin akşamları evlerine dönememeleri anlamına gelmektedir. İstatistikler her 2,5 saatte 1 işçinin iş göremez hale geldiğini açıklamaktadır. Bu çok acı bir durumdur. İş kazaları istatistiklerinde Avrupa'da ilk sırayı, dünyada ise 3. sırayı almaktayız. Hayatlarımız bu kadar ucuz olmamalı. Yapılan araştırmalarda iş kazalarının yüzde 50'sinin kolaylıkla önlenebilecek kazalar olduğu, yüzde 48'inin sistemli bir çalışma ile önlenebileceği, yüzde 2'sinin ise önlenemeyeceğini ortaya çıkmıştır. Bu da bizlere iş kazalarının yüzde 98 önlenebileceği gerçeğini ortaya koymaktadır. Önlemek ödemekten ucuzdur mantığı ile hareket ederek işyerlerinde tehlike kaynaklarını ortaya çıkartıp bunlardan oluşabilecek riskleri kontrol altına alabilirsek olabilecek kazaları azaltmış ve tehlikeli ortamları ortadan kaldırmış oluruz. Tabii bu çalışma bir ekip çalışması olmalı ve tüm ekip uyumlu bir şekilde çalışmalıdır. İşte bu uygulamalar işyerlerinde risk değerlendirme çalışmaları olarak adlandırılmaktadır." dedi.

Etiketler: saim kuş   yozgat   milli   eğitim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki