Yozgat Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü takımı, Sakarya'da yapılan final müsabakalarında da rakiplerini geride bırakıp, Büyükler Grekoromen Stil Süper Birinci Ligi'ne şampiyon olarak terfi etti.

Yozgat'ta 2012 yılında belediye bünyesinde kurulan Güreş İhtisas Kulübü, her yıl bir üst lige terfi etti. Bu sezon Büyük Erkekler Grekoromen Stil Güreş Birinci Ligi'nde mücadele veren Yozgat Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü güreşçileri, ilk etap maçlarını birici olarak tamamlayıp, ikinci etap müsabakalarında da aynı başarısını devam ettirdi.

Niğde Gençlikspor takımı ile birlikte final grubuna katılma hakkını elde eden Yozgat Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü sporcuları, burada da rakiplerini yenerek şampiyon oldu. Sakarya'da yapılan müsabakalar sonunda Yozgat Belediye Güreş İhtisas Kulübü birinci olurken, Niğde Gençlikspor ikinci, Çankırı Yarenspor üçüncü, Burdur İl Emniyetspor da dördüncülük elde etti.

Bu sonuçlarla Yozgat belediyesi Güreş İhtisas Kulübü, Niğde Gençlikspor ile birlikte önümüzdeki sezon Büyük Erkekler Grekoromen Stil Süper Birinci Ligi'nde mücadele edecek. 
Seyfi Çelikkaya