Gurbetçi Şöleni, konseri iptal edildi

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, 8-9 Ağustos günleri arasında düzenlenecek olan Gurbetçi Şöleni Eğlence Konseri’ nin son günlerde yaşanan şehit cenazeleri nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.
Yayınlanma tarihi: 01 Ağustos 2015, Cumartesi günü, saat: 12:48

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, 8-9 Ağustos günleri arasında  düzenlenecek olan Gurbetçi Şöleni Eğlence Konseri’ nin son günlerde yaşanan şehit cenazeleri nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.

Son günlerde sosyal medya üzerinden bu konuyla ilgili yoğun eleştiriler geldiğini, ancak, söz konusu programın bir ay önce tasarlanan bir program olduğuna dikkat çeken  Başkan Şimşek, “Gurbetçiler Şöleni içerisinde yer alacak olan Milli Piyango İdaresi’nin çekilişleri herkesin çok iyi bildiği gibi her ayın belirli tarihlerinde yapılmaktadır. Çekilişler esnasından düzenlenen konserlerde sahne alacak sanatçıların ücretleri de yine Milli Piyango İdaresi tarafından ödenmektedir. Biz Belediye olarak sadece halkımıza duyurup, tarih ve yer belirleyip organize ediyoruz. Kaldı ki biz, bizi eleştirdikleri konularda onlardan daha hassas davrandık ve bu konseri daha önce iptal ettik” dedi.

Vatan sevgisinin tansiyon ölçer gibi, şeker ölçer gibi aletlerle yapılamayacağının altını çizen 0 şunları kaydetti: “Onlardan daha çok vatansever olduğumuzu burada tartışacak değiliz. Bu vatan için, bu millet için ter dökenler, bu millete hizmet edenlerin kimler olduğunu bu asil millet çok iyi bilmektedir. Söz konusu programın eğlence kısmı zaten iptal edilmiş olup, Millî Piyango çekilişi sade bir şekilde kurum tarafından yapılacaktır.”

Etiketler: ahmet şimşek   sorgun   konser  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki