Gün Birlik Olma Günü

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özışık, 17 Eylül Perşembe günü, Ankara Sıhhıye Meydanı’nda düzenlenecek teröre karşı mitingine Yozgat TSO olarak tam destek vereceklerini söyledi.
Yayınlanma tarihi: 16 Eylül 2015, Çarşamba günü, saat: 09:16

Yozgat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özışık, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, STK, sendika ve meslek örgütlerinden oluşan toplumun farklı kesimlerini temsil eden 14 kuruluş tarafından organize edilen ,“Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” mitinge katkı vereceklerinin altını çizerek, oda yönetimi, meclis üyeleri ve meslek komiteleri üyeleri ile yürüyüşe katılacaklarını, isteyen oda üyelerini de yapacakları organizasyonla Ankara'ya götüreceklerini kaydetti.

Miting için Ankara’ya ücretsiz otobüs kaldıracaklarını belirten Özışık, mitinge katılmak isteyenlerin oda sekretaryasıyla irtibata geçmelerini istedi. “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” mitinginin önemine işaret eden Başkan Özışık, "Üye sayısı milyonlarla ifade edilen bu kurumların düzenlediği yürüyüşte on binler, ülkemizin tek vücut olarak teröre karşı olan tepkisini gösterecektir. Ayrıca, düzenlenecek mitingde ülkemizin barış ve huzur isteği en güçlü şekilde vurgulanmış olacaktır” diye konuştu.

Terörün her zaman karşısında olduklarını kaydeden Başkan Özışık, “Ülkemiz yurt içi ve yurt dışı kaynaklı terör ile karşı karşıya. Terör eylemlerinde çok sayıda vatandaşımızı kaybettik, askerimizi, polisimizi ve korucumuzu şehit verdik. Yaşanan bu menfur olaylar hepimizin yüreğini yakıyor, geleceğe yönelik kaygı duymamıza neden oluyor. Ülkemizin, birliğimizin ve huzurumuzun hedef alındığı kirli bir oyun oynanıyor.

Binlerce yıllık kardeşliğimiz bozulmak isteniyor. Bu tuzağa düşmemek, birliğimizi ve kardeşliğimizi korumak yine bizim elimizde. Hep birlikte sağduyumuzu korumalı, vicdanımızın sesini dinlemeli, fitne ateşini birlikte söndürmeliyiz. Bizi birbirimize düşman etmeye çalışan teröre karşı hep birlikte durmalıyız. Ülkemizin tamamında birlikte yaşama iradesi göstermeliyiz. Gün birlik olma günüdür. Biz de TSO olarak 17 Eylül Perşembe günü (bugün) saat 16.30’da bütün Türkiye gibi Ankara Sıhhiye Meydanı’nda olacağız. Tüm vatandaşları, ‘Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’ demek için Ankara’ya bekliyoruz” dedi.

Etiketler: metin özışık   yozgat   tso  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki