Gümüşsu Ortaokulu Letonya Yolcusu

Avrupa Birliği Erasmus+ Comenius Programı kapsamında Gümüşsu okulun sunulan “Share Play” Projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenler Letonya’ya gidecekler.
Yayınlanma tarihi: 22 Nisan 2015, Çarşamba günü, saat: 15:10

Kadışehri İlçesi, Gümüşsu Ortaokulunun yürüttüğü, Avrupa Birliği Ulusal Ajansı Erasmus+ Comenius projesi olan ''Share Play'' in 20-26/04/2015 tarihleri arasında Letonya' ya gerçekleştirilecek ziyarete öğretmenler Duygu Kara, Gökçe M.Aktaş, Arife Kocabaş ve öğrenciler Fatma Yılmaz, Meryem Altuntop, Melike ERSOY, Emine Ertekin ve Senanur Kaya katılacaklar.

“Share Play” Projesi Nedir?
Norveç, Almanya, Portekiz, Polonya, Letonya, Estonya ve Romanya’nın ortaklardan olduğu Projenin bütçesi yaklaşık 298.805 Euro ve 2 yıl sürecek. Projenin amacı, Fransız düşünür Michel Eyquem de Montaigne’in “Çocuk oyunları sadece oyun olarak düşünülmemeli. Oyunlar çocukların en ciddi eylemleri olarak değerlendirilmelidir.” sözünden alınan ilham ve Oyun-temelli öğrenme kuramından hareketle, öğrencilere oyunları vasıtasıyla demokrasi, insan hakları ve farklılıklara saygı eğitimi verebilmektir.

Proje, farklı nitelikleri sebebiyle bir araya gelmiş olan 8 farklı ülkeden bulunan 8 okul ortaklığından oluşmaktadır. Farklılıkları bir araya getirmek öncelikli amaç olduğundan, ortaklardan birisi engelliler okuludur. Diğer ikisi ise engelli öğrencileri de proje kapsamında etkinliklere dahil edecektir.

İki yıl boyunca sürecek olan proje süresince, 3 adet Ulusötesi toplantı, 4 adet Öğrenme, öğretme, eğitim etkinliği planlanmıştır. Projenin sonunda küçük bir sözlük, çocuk oyunları kitapçığı, bir internet sitesi, kısa bir film ve bir proje şarkısı ürün olarak sunulacaktır.

Projenin süreç ve sonuçlarından ilk olarak tüm ortak ülkelerde toplam 3500 kişinin, daha sonra ise daha büyük kitlelerin haberdar olması hedeflenmektedir. Bunu sağlayabilmek için projenin internet sitesi, aylık bültenler, duvar panoları, ortak okulların internet sitelerindeki duyurular vs. kullanılacaktır.

Etiketler: gümüşsu   kadışehri   letonya   proje  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki