Yaz mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirmesi ile birlikte Dükkanının önüne malzeme koyarak vatandaşın geçişini engelleyen, görüntü çirkinliği oluşturan esnafa zabıta ekipleri geçit vermiyor .

Esnafa kaldırımları işgal etmemeleri konusunda uyarılarda bulunan Zabıta ekipleri , yayaların kaldırımları kullanmasını engelleyen ve görüntü kirliliğine neden olan kaldırım işgalini ortadan kaldırmak amacıyla esnafı gezerek uyarılarda bulundu.

Zabıta Müdürü Musa Baran, denetimlerde, iş yerlerinin önüne masa ve benzeri eşya ve satışa sunmak üzere çeşitli ürünler ile reklam panoları koyarak, kaldırım işgaline neden olan esnaflara uyarılarda bulunduklarını sonraki denetimlerde uyarılara uymayan esnafın para cezasına çarptırılacağını söyledi. 

Baran, kaldırımların işlevi dışında kullanılmaması konusunda uyarılarda bulunduklarını anımsatarak, “Esnaf kardeşlerimizden rica ediyoruz. Halkımızın kaldırımlardan yürümesine mani olacak tarzda hiçbir şekilde satacakları malları koymasınlar. Bunun dışında özellikle kuaför, berber esnafımız da havlu tellerini kaldırımlardan kaldırsınlar. Buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. 

Öncelikle esnafımızı ikaz edeceğiz, aksi takdirde kaldırım işgali yapanlar hakkında yasal işlem uygulayacağız” dedi.