Gönüllü tanıtım elçisi

Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Böyükata Manisa ve İzmir’de “Proje Hazırlama Eğitimleri” için gönüllü olarak aktif katkı sağladı.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 00:05

Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Böyükata Manisa’da Celal Bayar Üniversitesi’nde 22-23 Ocak 2015 tarihlerinde ve İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi’nde 26-27 Ocak 2015 tarihlerinde düzenlenen iki ayrı Proje Hazırlama Eğitiminde gönüllü eğitmen olarak yer aldı. 

Eğitimlerin bütün aşamasında Erciyes Üniversitesi’nden Doç. Dr. Metin Aytekin ile birlikte aktif yer alan Böyükata, ülkemizde proje tabanlı faaliyetlerin çoğalmasına ve yaygınlaşmasına katkı vermekten mutluluk duyduklarına vurgu yaptı.

Bozok Üniversitesinin ve Yozgat’ın nitelikli tanıtımına da katkı veren Doç. Dr. Mustafa Böyükata, düzenlenmesine destek sağladıkları eğitimler ile önemli bir boşluğun doldurulmasına katkı veriyor.

Manisa’da “Tıbbi Bilimlerde Celal Bayar Üniversitesi Genç Araştırmacı Adaylarına Yönelik Proje Hazırlama ve Yürütme ÇAlıştayı” kapsamında verilen eğitimlerde Celal Bayar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Selim Uzunoğlu ve Prof. Dr. İbrahim Tuğlu’da Eğitmen olarak yer aldılar. Eğitimlerden Lisans Üstü düzeyde Eğitimlerini sürdüren ve doktorasını tamamlamış olan genç araştırmacılar yararlandı. 

Yaklaşık 30 civarında genç araştırmacının bulunduğu eğitimlerin sonunda katılımcılar, eğitimlerin çok faydalı olduğunu ve benzer etkinliklerin devam ettirilmesinin önemine vurgu yaptılar.

İzmir’de “Genç Araştırmacı Adaylarına Yönelik Proje Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” ismiyle düzenlenen toplantıya Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ercan Akpınar ve Doç. Dr. Gül Ünal Çoban’da katkı sağladılar. Buca Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Halil Aydın’ın çabalarıyla gerçekleştirilen eğitimlere Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri ile Doktorasını tamamlamış genç araştırmacılar katıldı. Eğitim Fakültesi araştırma görevlilerinin yoğun ilgi gösterdiği eğitimlerin içerik ve şekil bakımından çok iyi tasarlanmış olduğu belirtildi. Etkinliğin faydalı, motivasyon sağlayıcı ve sinerji oluşturan yönlerine değinildi.

Gerçekleştirilen eğitimlerle ilgili olarak Doç. Dr. Mustafa Böyükata, bu faaliyetlerin bir fedakarlık işi olduğuna değinerek, “Ülkemizin kalkınmasına doğrudan ya da dolaylı katkı sağlayabilecek pek çok alan bulunmaktadır. Üzerinde düşünüldüğünde, ele alınacak hemen hemen her konunun bir araştırma, inceleme ve projelendirilme gerektirdiği görülecektir. İstekli akademisyenler için bitmek tükenmek bilmeyen işler bulunmaktadır. Bununla beraber neredeyse hiçbir iş yapmadan zamanı doldurmakta mümkündür. Tercih kişinin kendisindedir” dedi.

Çok farklı üniversitelerde yer aldığı etkinliklerin o üniversitelerin yöneticileri tarafından da takdir ile karşılandığını, katılımcıların ilgisini çektiğini, üniversitelerin web sayfalarında ve yayın organlarında yer aldığını, ayrıca yerel ve ulusal basında da yer bulduğunu ifade eden Doç. Dr. Mustafa Böyükata, “Bozok Üniversitesi’nin ve Yozgat’ın tanıtımına da katkı sağlamaktan dolayı huzurluyum” ifadelerine yer verdi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki