Gönüllü eğitmenlik çalışmaları sürüyor

Dicle Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Bilimsel Araştırma Makalesi Hazırlama ve Yayınlama Çalıştayı” için Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Böyükata gönüllü eğitmen olarak katkı vermek üzere Diyarbakır’a gitti.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 00:29

Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Böyükata’nın gönüllü eğitmen olarak yer aldığı ve aktif katkı verdiği “Bilimsel Araştırma Makalesi Hazırlama ve Yayınlama Çalıştayı”  14-15 Şubat 2015 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi salonlarında yürütülen Çalıştayda Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin Aytekin de gönüllü eğitmen olarak yer aldı.

Toplantıda ayrıca Dicle Üniversitesi’nden Prof. Dr. Aydın Ece, Prof. Dr. Salih Hoşoğlu, Doç. Dr. Metehan Gümüş, Doç. Dr. Murat Kapan, Doç. Dr. Alpaslan Şahin ve Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Palancı da eğitim semineri verdi.

Dicle Tıp Dergisi Editörlüğü tarafından koordine edilen etkinliğe 50 civarında kişi katıldı. Katılımcıların faydalı buldukları toplantının devam ettirilmesinin gerektiği ve daha geniş süre ayrılmasının olumlu olacağı ifade edildi. Tıp Fakültelerinde çalışan akademisyenlerin Araştırma faaliyetlerine yönelik karşılaştıkları zorluklarında ifade edildiği çalıştayda, bununla beraber araştırma projelerine ağırlık verilmesi gerektiği ve ülkemiz bilimse yayın üretiminde artışın temin edilmesine yönelik çalışmaların artırılması gerektiği de vurgulandı. Bu açıdan halen teknik desteğe ve deneyim paylaşımına ihtiyacın devam ettiği belirtildi.

Gerçekleştirilen toplantıya ilişkin değerlendirmede bulunan Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Böyükata, “Bilimsel araştırma çalışmaları, akademik çevrelerin üzerinde kafa yorduğu ortak konulardandır. Akademik girişimcilik üniversitelerde gündelik hayatın bir parçası ve yaşama biçimi olmalıdır. Bu hususta uluslararası düzeyde nasıl ise bizde de öyle olması için çaba gösterilmelidir. Öteden beri gayret içerisindeyiz. Yaptığımız gönüllü eğitim etkinliklerine ilginin ve katılımın sevindirici düzeyde olması bizleri umutlandırmaktadır. Yozgat’tan çıkıp Diyarbakır’a gitmek bana başka bir mutluluk vermektedir. Tanıştığım ve dost olduğumuz akademisyenlerle yeniden görüşebilme fırsatımızda oluyor. Sorunları konuşmak ve önerilerimizi paylaşmak bizler için önemli kazanımlardır. Üniversitelerin toparlanması için her çalışanın motivasyonunu kurumun ve ülkenin ortak hedeflerine yönelik olarak güçlü ve canlı kılmalıyız. Bunu tersi zarardır, kayıptır. Akademik personelin atalete mecbur kalacak noktaya değil üretim isteğiyle canlı kalmasına çalışmalıyız.” dedi.

Eğitim sonunda gerçekleştirilen katılımcılara sertifika dağıtım programında, Kayseri’den ve Yozgat’tan özveri ile gelip katkı veren Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin Aytekin ve Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Böyükata’ya teşekkür belgesi verildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki