Yozgat’ın Sorgun ilçesinde yaşları 20 ile 60 arasındaki bir grup, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) kanalıyla Afrin'e başlatılan 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak istediklerini belirterek, Askerlik Şubesi'ne dilekçe verdi.
 
Sorgun'a bağlı Yeniyer beldesi Ahmetfakılı Mahallesi'nden Sorgun Askerlik Şubesi'ne gelen gönüllüler, nöbetçi subaya 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak istediklerini ve bunun için gönüllü olduklarını belirterek dilekçe vermeye geldiklerini söyledi.
 
Kısa bir kontrolden sonra şubeye girerek dilekçelerini verip çıkan gönüllülerden Abdullah Çevik, 60 yaşında olduğunu ve söz konusu vatan olunca değil 60 yaş, 100 yaşında bile olsa Afrin'e de, Yemen'e de gitmeye hazır olduğun söyledi.
 
Aynı mahalleden İsmail Biçer de, Afrin'de savaşmaya gitmeye hazır olduğunu söyledi.
 
Yeniyer Beldesi Karakız Mahallesi'nden gelen Süleyman Erdinç ise, “Bir Türk olarak 10 bin kilometre öteden gelerek sınırlarımızı tehdit eden düşmana karşı her zaman savaşmaya hazırız. Gerekirse vatan için canımızı veririz. Bizde malımızla canımızla sınırlarımızı korur, şanlı ordumuza destek oluruz. Ordumuza destek olmak, onlarla birlikte savaşmak için bu gün dilekçemizi verdik. Gerekirse bizi çağırdıkları zaman hazır asker olarak vatanımızı savunmak uğruna Afrin'e gitmeye hazırız” diye konuştu.