Gönül Soframızda buluşalım sloganıyla yola çıkan Yozgat Belediyesinin bu seferki durağı Sarraflar Caddesi oldu. 
 
İftara, Vali Kemal Yurtnaç’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar ve vatandaşlar katıldı.
 
Yozgat halkının birlik ve beraberlik içerisinde bir sofrada buluşmasından duyduğu memnuniyetini dile getiren Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, “Bir idareci için bu görüntü muazzam bir şey. Halkı ile beraber olan, halkı ile bütünleşen, onların acılarıyla üzülen, mutluluklarıyla sevinen bir idare bu ortamdan çok memnun olur. Dolayısıyla Belediye Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonrada bu tür programlara devam edilecektir. Bizlerde görevimiz esnasında sizlerle beraber olmayı bir zenginlik olarak göreceğiz ve bunları da çalışma arkadaşlarımla Yozgat’ta devam ettireceğiz. Eğer halk yoksa devlette yok, halk yoksa iyi bir idare de yok. Biz iddiayla bunları gerçekleştirmeye çalışacağız. Ben bu mübarek kadir gecesinde hepinizin kadir gecesini tebrik ediyorum, hayırlı bayramlar diliyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum." dedi. 

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ise, Gönül sofrasının bu akşam meydan yeri'nde kurulduğunu ifade ederek, Büyük Cami' in gölgesinde orucun, iftarın, Kadir Gecesi'nin huzur ve bereketini binlerce Yozgatlı ile birlikte doya doya yaşadığını söyledi.