GOM Projesi Devam Edecek

Yozgat Emniyet Müdürlüğü tarafından geçen yıl hazırlanan Güvenli Okul Merkezi (GOM) projesi 2015-2016 eğitim öğretim yılında da sürdürülecek.
Yayınlanma tarihi: 22 Ekim 2015, Perşembe günü, saat: 10:16

Yozgat Emniyet Müdürlüğü tarafından geçen yıl hazırlanan Güvenli Okul Merkezi (GOM) projesi 2015-2016 eğitim öğretim yılında da sürdürülecek. 

Güvenli Okul Merkezi projesini hayata geçiren Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, okullara yönelik güvenlik hizmetlerini bu proje ile çok daha profesyonelce ve okulların açılması ile birlikte öğrencilerin çok daha güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürmelerine katkı sağlayacağını söyledi.

Proje hakkında bilgi veren İl Emniyet Müdürü Akpınar, bu çalışmalar kapsamında okul etrafında bulunabilecek ve öğrenciler açısından risk teşkil edebilecek ilgisiz şahısların uzaklaştırılması, öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan korunması, eğitimi olumsuz etkileyebilecek her türlü gelişmelerin anında giderilebilmesi hedeflendiğini ifade eden Akpınar, “ Bu hedefi gerçekleştirilmek amacıyla özellikle Asayiş, Narkotik ve Trafik ekiplerinden uzmanlaşmış personelin risk analizine göre belirlenmiş okullar başta olmak üzere tüm okullarla irtibat halinde olacaklar. İl Merkezinde bulunan tüm okullara İl Emniyet Müdürlüğü personelinden irtibat görevlisi tahsis edilmiştir. Bu görevliler ayda en az bir kez okul müdürleri ile görüşerek okulun güvenlik sorunlarını ele alacak, çözümler üreteceklerdir” dedi.

Güvenli Okul Merkezi ve Güvenli Eğitim Projesi isimli bir SODES Projesini daha hayata geçirdiklerini dile getiren Akpınar, “6 bin 200 öğrencinin yararlanması planlanan bu proje ile de Emniyet Müdürlüğü sosyal yönünü ön plana çıkarmakta, yararlanıcı çocuklara güvenli bir ortamda internet sınıfından yararlanmaları, güzel sanatlara yönelik kurslar almaları, keman, gitar, ney gibi müzik aletlerini çalabilmeleri, satranç ve fotoğrafçılık öğrenebilmeleri gibi öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilmeleri ve kendilerini geliştirebilmelerine imkân tanınmaktadır. Bir yıl sürecek proje sonunda yapılacak yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendireceğiz” diye konuştu.

Etiketler: saim akpınar   yozgat   emniyet  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki