Göletlerde Doluluk En Üst Seviyede

Yozgat’ta kış mevsimiyle birlikte kar yağışı ve yağmur sonrası baraj ve göletlerimizde doluluk oranı en üst seviyeye geldi.
Yayınlanma tarihi: 09 Nisan 2015, Perşembe günü, saat: 09:07

Kış mevsimi ve son günlerdeki artan yağışların ardından halkının ihtiyacını karşılayan baraj ve göletlerin su seviyesinde gözle görülür oranda bir artış oldu. Baraj ve göletlerde doluluk oranının yüzde 95’lere ulaştığını belirten Yozgat Belediyesi Su İşletme Müdürü Ali Şahin, halkın su sıkıntısı çekmemesi için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Türkiye genelinde olduğu gibi bu sene Yozgat’ta da beklenilen yağışı aldıklarını dile getiren Şahin: “Bu sene yağışlarımız güzel geçti. Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta yağışları oldukça düzenli bir şekilde aldı. Şu anda barajlarımızda yüzde 95 civarında doluluk oldu. Yüzde 5’lik bir kısım kaldı. İnşallah son yağışlarla birlikte bu yüzde 5’lik kısmı da dolduracağız.” dedi.

Özellikle yaz aylarında su sıkıntısı çekmemek için titizlikle çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Şahin: “Yozgat’ta geçen seneye nazaran bu yıl su sıkıntısı çekmemek için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz. Yozgat’ta su ihtiyacı Kirazlı 1 ve Çamlık Göletleri’nden Arapseyfi’den, Çalatlı ve Akçayır dediğimiz bölgelerden temin edilmekte. Şu anda sularımızın revizeleri yükseldi. İnşallah yaz boyu da sıkıntı çekmeden devam edeceğiz. Çamlık Göleti 350 milyon metre küp karelik bir su hacmine sahip ve şu anda yüzde 95 doluluk oranı var. Kirazlı 1 Göleti ise 1 milyon 650 metre küplük bir su hacmine sahip, orası da yüzde 95 doluluk oranında. İnşallah böyle giderse yaz aylarında su ile bir sıkıntımız olmayacak” şeklinde konuştu.

Etiketler: yozgat   su   içme   gölet   seviye   baraj  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki