Girişimcilere sertifikaları verildi

Yozgat İŞ-KUR tarafından açılan KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi sertifikaları, İŞ-KUR Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
Yayınlanma tarihi: 29 Aralık 2015, Salı günü, saat: 09:23

Yozgat İŞ-KUR ve KOSGEB aracılığı ile Aralık ayı içerisinde 50 kişiye sertifika verilirken 2015 yılı toplamında ise 300 kişi girişimcilik eğitimi sertifikası almaya hak kazandı. 

Düzenlenen girişimcilik eğitimi sertifika törenine Yozgat İŞ-KUR İl Müdürü Nevzat Atak, KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık, şube müdürleri ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldı. 

Yozgat İŞ-KUR İl Müdürü Nevzat Atak, Aralık ayı içerisinde 50 kursiyere girişimcilik eğitimi sertifikası verdiklerini belirterek 2015 yılı toplamında ise 300 kişiye sertifika verdiklerini söyledi. 

Atak, “Türkiye iş kurumu müdürlüğü olarak aktif iş gücü hizmetlerini artırmak maksadıyla KOSGEB İl Müdürlüğü onaylı girişimcilik eğitimi sertifika törenimizi gerçekleştirdik. 2015 yılında 300 kişilik İŞ-KUR desteği ile KOSGEB onaylı girişimcililik eğitim kursu açtık. Bunların 75 tanesi Yozgat il merkezinde diğer kalanları ise ilçelerimizde açtık” dedi. 

Verilen sertifikalar ile Yozgat’ın istihdamına katkı sağlamak istediklerini dile getiren Atak:, “Kursiyerlerimizin aldıkları bu sertifikalar Yozgat’ın istihdamına bir nebze olsun katkı sağlayacaktır. Kursiyerlerimizin hem kendi adlarına hem de yanlarında çalıştıracakları kişiler adına iyi bir işletme kurup karlı bir yatırım elde etmelerini temenni ediyoruz. Ayrıca sertifika almaya hak kazanan engelli vatandaşlarımız Türkiye İş Kurumu’nun hibe ettiği 36 bin liralık hibeden de yararlanabilmekteler.” diye konuştu. 

Yozgat’ın ekonomik yönden gelişimi için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık ise “KOSGEB İl Müdürlüğü olarak çeşitli kamu kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde ilimizin gelişmesine katkıda bulunmak için eğitimler düzenliyoruz. Bizler ilimizin ekonomik açıdan gelişip kalkınması için azami gayreti göstermeye çalışıyoruz. Kursiyerlerimiz işlerini kurdukları takdirde kendileriyle birlikte en az iki kişiyi istihdama kazandıracaktır. Bu da Yozgat’ın ekonomisine ve işsizliğe bir nebze olsun çözüm üretecektir” dedi.

Etiketler: girişimci   iş-kur   setifika  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki