GİMAT Aşure Gününü Unutmadı

İslam âlemi için oldukça önemli bir ay olan Muharrem ayının en önemli günlerinden biri olan Aşure gününü GİMAT yine unutmadı.
Yayınlanma tarihi: 24 Ekim 2015, Cumartesi günü, saat: 09:01

Kurulduğu günden bu tarafa birçok sosyal ve kültürel etkinliğe imza atan, ekonomiye büyük katkılar sağlayan Gimat, İslam Dininin en önemli günlerinde gerçekleştirdiği ve büyük ilgi gören etkinliklerine marketlerde gerçekleştirilen aşure ikramı ile devam etti.

Muharrem aının 10’uncu günü kutlanılan Aşure Günü dolayısıyla yapılan jeste vatandaş büyük ilgi gösterdi. Kazandan sıcak sıcak dağıtımı yapılan aşureye kaşık sallayan ve lezzeti karşısında bu jestten oldukça memnun kaldıkları gözlenilen vatandaş, ilgililere teşekkür etti.

Aşure dağıtımı sırasında konuşan Gimat mağazalar Zinciri Genel Koordinatörü Nizam Akdoğan, "İslam dünyası için kutsal sayılan bu günde, Yozgat halkımız ile birlikte olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Muharrem ayının tüm İslam alemine hayırlı uğurlu olmasını ve zulüm altında olan Müslüman kardeşlerimizin kurtulmaları vesilesi olmasını niyaz ediyoruz.”

Muharrem ayı dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu yılda tüm marketlerde aşure dağıttıklarını belirten Akdoğan, böylesine günlerde yapılan ikramların büyük ilgi görmesinin kendilerini de fazlasıyla mutlu ettiğini söyledi.

Etiketler: gimat   aşure  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki