Yozgat’ta alışveriş sektörünün köklü isimlerinden olan Gimat Mağazalar Zinciri, 11’inci şubesini Yeni Sanayi Girişinde hizmete sundu. Vatandaşların yoğun katılımı ile yapılan açılışta konuşan Gimat Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Özışık; “Cenab-ı Allah’tan aldığımız güç ve Yozgat halkından aldığımız destekle 11’inci şubemizi hizmete sunduk. Bizim arkamızda Cenab-ı Allah ve sizlerin değerli hemşerilerimizin desteği olduğu sürece yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Yozgat’ta ticaret hayatını ‘Kalbimiz, kazancımız, kabrimiz Yozgat’ta. Farkımız burada’ düsturu ile sürdüren İşadamı Zafer Özışık’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Gimat Mağazalar Zinciri, halkasına bir yenisi daha eklendi. Atatürk Yolu, Sanayi Kavşağı, 100. Yıl Sanayi Sitesi’nde hizmete giren 11”ci şubenin açılış kurdelesini Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, İşadamı Zafer Özışık ve Osman Aldemir birlikte kesti. 

Özışık, açılış öncesi yaptığı konuşmada; “Cenab-ı Allah’tan aldığımız güç ve Yozgat halkından aldığımız destekle 11’inci şubemizi açmış bulunuyoruz. Bizim arkamızda Cenab-ı Allah ve siz değerli hemşerilerimizin desteği olduğu sürece yolumuza devam edeceğiz” dedi. “Biz akşam beşte parayı Yozgat dışına göndermiyoruz” diyen Özışık, 313 kişiye istihdam sağladıklarının da altını çizdi. 

Özışık şunları söyledi: “Yozgat’ın derdiyle dertleniyoruz, Yozgat’ın sevinciyle sevinçleniyoruz. Yozgatlı’nın başına bir iş geldiğinde elimizden geldiğinde elimizden geldiğince yanında oluyor, olmaya gayret ediyoruz. Şuan itibari ile 313 çalışanımız var Allah’a şükürler olsun. İnşallah bu sayıyı 400-500’lere ulaştırırız. Ben katılımınız için teşekkür ediyorum.”

Gimat Mağazalar Zincirinin 11’inci Şubesinin açılışında da davetiye yerine halk önceden yapılan duyurularla davet edildi. Özışık, davetiye ile davet etmek yerine açılışı duyurarak, her zaman yanlarında hissettikleri halkın katılımı ile bir açılış yapmak istediklerini belirterek, bu özel günde kendilerini yalnız bırakmayanlara teşekkür etti. 

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan da konuşmasında, Gimat Mağazalar Zinciri 11’inci şubesinin hayırlı, bereketli olması temennisinde bulundu. “İnşallah Yozgatlılara ve Yozgatlı hemşerilerimize hayırlı ve güzel hizmetler vermesini temenni ediyorum” diyen Arslan, Yozgat’ta ticaret hayatının gelişmesinden her zaman mutluluk duyacağını belirtti.

Yozgatlı’nın her zaman kendi işletmelerine sahip çıkacağına olan inancını dile getiren Başkan Arslan şöyle konuştu: “İlimizdeki ticaret ne kadar gelişirse, ilimizdeki ticari müesseseler ne kadar büyürse, ilimizdeki ticaret erbabı ne kadar zenginleşirse biz bundan mutluluk duyarız. Yozgat bundan büyük bir katkı sağlar, Yozgat insanı bununla sevinir. Bu duygular içerisinde bu müessesenin hayırlı olmasını diliyorum.”

Açılış programına Arzu Keseroğlu’nun organize ettiği Rüya Organizasyona ait halk oyunları ekibinin gösterisi renk kattı. Yozgat’a özel halk oyunları gösterisinin yanı sıra, davetliler çeşitli ikramlarda bulunuldu.