Gezici Çanakkale Müzesi Sorgun'da

Çanakkale Savaşlarında kullanılan 4 bin malzemenin sergilendiği, “Çanakkale 1915 Gezici Müzesi Tırı”, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleştirdiği Türkiye Turu kapsamında Sorgun’a geldi.
Yayınlanma tarihi: 27 Mayıs 2015, Çarşamba günü, saat: 08:34

Sorgun İlçesinde belediye meydanında ziyarete açılan ve toplam 4 bin parça eserin sergilendiği gezici Çanakkale 1915 müzesine Sorgunlular yoğun ilgi gösterdi. Çanakkale 1915 Gezici Müzesi’nde, Birinci Dünya Savaşı sırası 1915-1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası’nda Osmanlı İmparatorluğu ile itilaf devletleri arasındaki savaşlara katılan askerlere ait eşyalar ve savaş malzemeleri sergilendi. Sergiyi Ak Parti Milletvekili Ertuğrul Soysal ve Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’te ziyaret etti.

AK Parti Milletvekili Soysal, TIR’ın 5 yıldır Türkiye’yi karış karış il ve ilçeleri gezmeye devam ettiğini belirterek “1 Mart’tan itibaren yola çıkan Çanakkale TIR’ı Türkiye’nin bütün il ve ilçelerini karış karış geziyor. Çanakkale’ye gidemeyenlerin ayaklarına kadar gelen bu müze gerçekten gezilmeyen ve görülmeye değer. İçerisinde 4 bin parça savaş malzemesi bulunuyor. Halkımızın gezip görmelerini tavsiye gidiyorum” dedi.

Etiketler: çanakkale   1915   gezici   müze  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki