Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından hibe duyurusuna çıkılan Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenmeye uygun görülen projelerin koordinatör öğretmenleri ve okul müdürlerinin katılımı ile imza töreni düzenlendi. 

Gençlerin ve çocukların evrensel ve insanî değerlere sahip, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı, bilgi ve özgüven sahibi, etkin, girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, toplumsal hayata aktif katılan, temel hak ve hürriyetlerini etkin bir biçimde kullanan ve uluslararası alanda akranlarıyla rekabet edebilecek seviyede bireyler olarak kendi potansiyellerini tam anlamıyla gerçekleştirebilecekleri imkân ve zemini oluşturmak amacıyla hazırlanan destek programına Boğazlıyan ilçesindeki okullar tarafından projeler sunulmuştu.

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu “Küçük Dokunuşlar, Gerçekleşen Hayaller sloganı ile hazırlamış olduğumuz hibe programında ilçemizdeki 11 okuldan 18 proje başvurusu aldık. Kaymakamlığımıza sunulan bu projeler değerlendirme sürecinin sonunda puanlama ve bütçe kıstası çerçevesinde sıralanmış, desteklenmeye uygun görülen projeler tespit edilmiştir. Bu program kapsamında birbirinden güzel çok çeşitli projeler aldık, özellikle dezavantajlı kesimlerimize yönelik yürütülecek faaliyetlerle çocuklarımız ve gençlerimizin hayatında iz bırakacak çeşitli etkinlikler düzenlenecektir. Bu sebeple programımıza ilgi gösteren bütün okullarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından kazanan projelerin okul müdürleri ve Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu arasında sözleşmeler imzalandı.