Gençlik Merkezinden Şehitlik Ziyareti

19 Eylül, Gaziler Haftası sebebiyle ‪Yozgat Gençlik Merkezi‬ şehitliği ziyaret ederek, kabirleri başında Fatiha okudu.
Yayınlanma tarihi: 18 Eylül 2015, Cuma günü, saat: 15:41

19 Eylül, Gaziler Haftası sebebiyle ‪Yozgat Gençlik Merkezi‬ şehitliği ziyaret ederek, kabirleri başında Fatiha okudu.

Yozgat Gençlik Merkezi üyeleri şehitlik ziyareti sonrasında yaptıkları açıklamada şunları kaydettiler; " İnsanların hayatları boyunca yaşadıkları yerler, vatanları ve aileleri değerli ve kutsaldır.İnsanlar bu vatanda barış, huzur ve güven içinde olmak isterler.Bu nedenle bunlara yönelik tehlikeler olduğu zaman hemen savunmaya geçerler.

Ülkemiz bu günlere gelebilmek için bir çok savaşlara katılmış vatan topraklarında huzur olması için çalışmışlardır. Bu topraklar uğruna ölen askerlerimiz yani şehitlerimize bir çok şey borçluyuz. Bugün bu topraklar üzerinde barış ve mutlu bir şekilde yaşıyor isek bunları o şehitler borçluyuz. Bunun en son örneğini Kurtuluş Savaşında yaşadık. Milli mücadele uğruna kendi canlarını hiçe sayarak ölümü göze alan ve gelecek nesillere güzel bir vatan bırakan şehitlerimizin yattıkları yer nur olsun.

İnsan hayatı kadar değerli hiç bir şey yoktur. Fakat söz konusu vatan olduğu zaman bu canların önemi kalmamaktadır.Yani vatan demek, bayrak demektir,namus demektir,ailelerimiz demektir,evimiz demektir. Bu sebeple bizler de bugünün gençleri olarak bize bırakılan vatanımızı bizden sonraki nesillere emanet etmeliyiz.
Yozgat Gençlik Merkezi olarak şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı diliyoruz."

Etiketler: şehitlik   gençlik merkezi   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki