Gençlik Merkezinden Mevlit Kandili Programı

Yozgat Gençlik Merkezi, Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesi'nde Mevlit Kandili programı düzenledi.
Yayınlanma tarihi: 23 Aralık 2015, Çarşamba günü, saat: 10:58

Yozgat Gençlik Merkezi, Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesi'nde Mevlit Kandili programı düzenledi.

Yozgat Gençlik Merkezi'nin düzenlediği 'Mevlit Kandili' programı, Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz’ın günün anlam ve önemini ifade eden konuşmasıyla başladı.

Sapmaz konuşmasında, "Mevlid; Hazreti Muhammedin ve ilahi vahyin insanların gönlünde bir tohum misali an an yeşermesidir. Bu gece, Yüce Rabbimizin bütün âlemlere gönderdiği en son rahmet elçisi Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın (sas) mevlidi şerifinin 1445. yılını idrak edeceğiz. Bu vesileyle Rasûl-i Ekrem Efendimize (sas), onun âl ve ashâbına, evlâd ü iyaline, ehl-i beytine salat ve selâm ediyorum. Onunla gelen vahyin ışığı gönüllerimizi bir kez daha aydınlatırken, bu ışığın bütün insanlığın muhtaç olduğu manevi huzura dönüşmesini; vatanımız, milletimiz, gönül coğrafyamız ve topyekûn yeryüzü ahalisi için mevlid kandilinin rahmet, merhamet, barış, bereket ve selamete vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. Örtüsüne bürünen pasif iyilerin en yakınlarından başlayarak aktif iyi haline gelmesine vesile olması duasıyla.” dedi.

Yozgat Gençlik Merkezi'nin düzenlediği Mevlit Kandili programı, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp ilahiler, şiirler, sinevizyon gösterisi,semazen ve ney dinletileri ile devam etti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki