Gençlik Merkezinde İlk Kazma Vuruldu

Spor Vadisi, birinci etap birinci kısmında yer alan 3 ana yatırımdan ikincisi olan İl Tipi Gençlik Merkezi inşaatı başladı.
Yayınlanma tarihi: 27 Ekim 2015, Salı günü, saat: 19:28

Spor Vadisi, birinci etap birinci kısmında yer alan 3 ana yatırımdan ikincisi olan İl Tipi Gençlik Merkezi inşaatı başladı. Yüzme Havuzu tamamlanan ve Sporcu Fabrikası ihale edilip Kamu İhale Kurumundan itiraz nedeniyle onay bekleyen üç ana yatırımdan birisi olan İl Tipi Gençlik Merkezi için ilk kazma vuruldu.
 
Yozgat gençlerinin serbest zamanlarında bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler düzenleyecekleri, bedensel ve zihinsel gelişimlerini sağlayabilecekleri, yeni bir Gençlik Merkezi inşaatı arsa değişikliği nedeniyle geçte olsa başladı.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulundu. Vali Yazıcı, inşaatı yapan firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
 
Spor Vadisi 1. Etap 1. Kısımda yer alan yeni Gençlik Merkezinin 4 milyon TL’ye ihale edildiğini söyleyen Vali Abdulkadir Yazıcı, "Gençlik Merkezimizde gençlerimizin eğitim ve istihdamlarına yönelik kurs, seminer ve girişimcilik programları düzenlenecek, akranlarıyla kaynaşmalarını sağlayarak, sevgi, saygı hoşgörü, nezaket gibi değerleri daha çok benimsemelerini sağlayacağız. Bu merkezimiz sayesinde gençlerimiz gelişimlerini olumsuz etkileyecek ortamlardan uzaklaştırarak bilgi ve iletişim teknolojilerine erişimlerini kolaylaştıracağız. İlimiz gençliğine hayırlı ve uğurlu olsun." dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki