Gençlik Meclisi Başkanı Hulusi Üzüm Oldu

Yozgat Belediyesi Gençlik Meclisi İlk seçimini kurucu başkanını seçerek yaptı. Bünyamin Gürsoy ve Osman Hulusi Üzüm’ün başkan adayı olduğu seçim Gençlik ve Kültür Merkezi’ndi yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 00:01

Yozgat Belediyesi Gençlik Meclisi İlk seçimini kurucu başkanını seçerek yaptı. Bünyamin Gürsoy ve Osman Hulusi Üzüm’ün başkan adayı olduğu seçim Gençlik ve Kültür Merkezi’ndi yapıldı. Belediye Başkanı  Dr Kazım Arslan’ın katıldığı toplantıda tavsiye niteliğinde konuşma yaptı. “Şehirde Genç bir bakış ve farklı bir göz istediklerini” belirten Arslan, adaylara hayırlı olsun dedi.

Gençlik Meclisi kurucu üyelerinin hazır bulunduğu seçime 26 üyenin 22 katılarak oy kullandı. Seçim gündemiyle toplanan meclis en genç üye ve geçici başkan Ahmet Sarp başkanlığında toplandı. Sarp, toplantı başlamadan önce Belediye Başkanı  Dr Kazım Arslan’a bir konuşma hakkı verdi.

Başkan Arslan “Gençlik bizim için önemli. Şehri yeniden şekillendiriyoruz. Bu meclisten tavsiye niteliğinde çıkacak olan bir çok karar bekliyoruz. Şekillenen şehrin nasıl olması gerektiğinde üniversite ve lise düzeyindeki gençlerin önerilerine her zaman açık olacağız. Benim başkan olduğum bir belediyede genç fikir ve görüşler her zaman değer bulacak ve imkanlar ölçüsünde değerlendilerecektir.

Bu meclisteki amacımız gençlere bir vizyon ve siyasi kültürün oluşmasını sağlamaktır. Diğer bir hedefimiz ise tüm siyasi parti ve kamu kuruluşlarının birlikteliğinde bir Yozgat oluşturmak temelidir. Önemli olan Yozgat çıkarları ve şehir kimliği olduğunda siyasi rozetleri ve ideolojik yapılanmalarımızı bir kenera koyabilme arzusu ve isteğidir. Söz konusu Yozgat olduğunda gençler mutlaka birlikte çalışabilme kabiliyetini burada kazanacaktır” dedi.

Meclis başkanı gizli oy açık tasnifle belirlendi. İki adayın yarıştığı seçimde Osman Hulusi Üzüm 13 oy alırken Bünyamin Gürsoy 9 oy aldı.

Başkanlığa seçilen Osman Hulusi Üzüm, “tüm üye arkadaşlarıma teşekkür ederim. Buradaki amacımız genç bir kuşak olarak şehre değer katmaktır. Yapacağımız çalışmalar ve müzakelerle şehrin fiziki ve gelişimini artırmaya gayret edeceğiz” diyerek ilk beyanatını verdi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki