Gençlik İçin Yola Çıktılar

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yozgat'ta ilk yönetim kurulu toplantısını il temsilcisi Kazım Emiroğlu Şimşek başkanlığında yaptı.
Yayınlanma tarihi: 04 Ocak 2016, Pazartesi günü, saat: 08:58

Yozgat'ta Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)'nın sorumluluğunu üstlenen Kazım Emiroğlu Şimşek, Çapanoğlu Kent Park Tesislerinde ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Bir kaç gencin inisiyatifi ile kutlu bir amaç için kurulan TÜGVA, Yozgat ile birlikte Türkiye'nin tüm illerinde ve uluslar arası düzeyde teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. 

TÜGVA'nın kuruluş amaçları ve Yozgat'taki mevcudiyeti hakkında bilgi veren Şimşek, 450 metre kare alana sahip vakıf binasında tadilat çalışmalarının tamamlanmasının ardından kısa sürede önemli sosyal ve kültürel faaliyetlere imza atacaklarını ifade ederek, geleneklerine bağlı kalarak çağın gereklerini iyi okuyabilen topluma ve insanlığa değer katan başarılı ve sorumluluk sahibi bir Yozgat gençliği için yola çıktıklarını söyledi.

Amaçlarını, 'Geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan, saygı, paylaşım ve hassasiyet ilkelerini benimsemiş, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, hoşgörülü, başarılı ve sorumluluk sahibi bir Yozgat gençliği için çalışmak' olarak açıklayan Şimşek, bu amaç doğrultusunda hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti.

Şimşek şunları söyledi,"Gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel ve manevi gelişimlerini önemseyen; bu yaklaşımlarla düşünen, tasarlayan ve hayatlarına temas eden bir misyon ile kendini devamlı geliştiren, yenilikçi ve nitelikli insan oluşumuna katkı sağlamak birincil misyonumuzdur. Yozgat'ta da teşkilatlanma çalışmalarımızı tamamladık. Yeni hizmet binamızda tadilat çalışmaları önümüzdeki günlerde tamamlanacak. En kısa sürede gençlere yönelik faaliyetlerimize başlayacağız. Gençliğe yönelik önemli projelerimiz olacak. İnşallah bu projeleri kamuoyu ile uygulamalı olarak paylaşmaya devam edeceğiz. Bizimle birlikte bu kutlu yolculuğa çıkan arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum" diye konuştu.

TÜGVA Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:
İl Temsilcisi: Kazım Emiroğlu Şimşek
Teşkilat Koordinatörü: Ömer Faruk Açıkgöz
Yüksek Öğrenim Koordinatörü: Osman Hulusi Üzüm
Çalışanlar Koordinatörü: Bekir Şengül
Dış İlişkiler Koordinatörü:Celil Altıparmak
Kadın ve Aile Koordinatörü: Sümeyya Nur Akbulut
Medya İletişim Koordinatörü: Ali Çakır
Eğitim Koordinatörü: Mehmet Buğra Hazinedaroğlu
Lise Koordinatörü: Burak Doğdaş
Ortaokul Koordinatörü: Mustafa İbiş

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki