Gençlerin yeni gözdesi hakemlik

Yozgat'ta, son yıllarda gençlerin gözdesi haline gelen futbol hakemliği kursuna 165 kişi başvuruda bulunup, üç gün süren eğitim süresince ter döktü.
Yayınlanma tarihi: 04 Mayıs 2015, Pazartesi günü, saat: 02:40

Yozgat'ta faal olarak görev yapan 45 futbol hakeminin yetersiz kalması nedeniyle İl Hakem Kurulu'nun Futbol Federasyonu'na yapmış olduğu başvuruya olumlu yanıt verilince, duyuru yapıldı. 13'ü bayan toplam 165 genç futbol hakemi olabilmek üzere başvuruda bulunup, ön elemeden geçirildi. Elemeden geçen 165 genç TFF Eğitim, planlama ve Araştırma Komisyonu eğitim sorumlusu Muammer Tokat gözetiminde nazari ve pratik eğitime tabi tutuldu. Üç gün devam eden eğitim çalışması sonucunda sınav yapıldı. Sınavda başarılı olanların Yozgat'ta aday futbol hakemi olarak göreve başlayarak, amatör müsabakalarda görev alacakları belirtildi.

Yozgat İl Hakem Kurulu Başkanı Ahmet Eryaşar, daha önce hakemlik kursu açabilmek için gerekli olan 20 kişiye ulaşamadıkları için açmayı planladıkları kursları açamadıklarını, şimdi ise 165 kişinin sınava girmesi, bunların arasında da 15 bayanın bulunmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yozgat Şube Başkanı Serhat Alper ise, futbol hakemliğinin giderek cazip hale geldiğini, Yozgat'ta açılan kursa yapılan başvuruların da bunun göstergesi olduğunun altını çizdi. Alper, ''Bu kursa katılıp, sınavda başarılı olanlar aday hakem olacaklar. Daha sonra adaylıkları yönettikleri maçlardaki performanslarına bağlı olarak kaldırılıp, bölge hakemi olacaklar. Girecekleri sınavlara göre ise üst liglerde kademeli olarak maçlar yönetebileceklerdir'' dedi. 

Haber/Foto: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: hakem   kurs  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki