Gençlerimiz Edirne'den Döndüler

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Şehirler ve Kültürler projesi kapsamında Yozgatlı gençler Edirne'yi gezdiler.
Yayınlanma tarihi: 11 Ağustos 2015, Salı günü, saat: 18:20

Yozgat Gençlik Merkezi’ne üye olan 40 öğrenci 05 Ağustos-10 Ağustos 2015 tarihleri arasında Edirne’de Selimiye Camii, Ali Paşa Çarşısı, Edirne sağlık Müzesi, Lozan Anıtı ve Müzesi ve Osmanlı zamanında yapılan kervansaray, konak ve köprü gibi tarihi yerleri gezdi. 5 gün süren gezide gençler Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda konakladılar.

Şehirler ve Kültürler projesinde bu yıl farklı bir uygulanma yapıldığını ifade eden Yozgat Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz, “Projede bu yıl gençler gittikleri ili gezmenin yanı sıra Çanakkale Savaşları’nın 100. yılı olması dolayısıyla ‘100.Yılında Çanakkale’ ve ‘Çanakkale Savaşları’ ana temalı seminerler alıyor. Ayrıca madde bağımlılığı konusunda da gençlerimize seminerler düzenlenerek bilinçlenmeleri sağlanıyor. Seminerlerde gençlerimize milli ve manevi değerlerimizin üzerinde durularak birlik ve beraberliğimize vurgu yapılıyor. Gençlerimiz, gerek camilerde gerekse şehrin diğer dokularında ‘Temiz Bırak Temiz Bul’ mantığı doğrultusunda çevre temizliği yaparak sosyal sorumluluklarını da yerine getirmeyi ihmal etmiyorlar. 5 gün süren gezi sonunda gençlerimiz dönüş yolunda İstanbul Eyüp Sultan Camii’ni de ziyaret etme fırsatı buldular” dedi.

Şehirler ve Kültürler projesi ile ilk defa şehir dışına çıkan gençler kendilerine bu imkanı sunan Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etiketler: yozgat   edirne   gençlik merkezi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki