Gençlerden Huzur Evine Ziyaret

Yozgat Gençlik Merkezi gençlik liderleri ve gönüllü gençleri, Muharrem Ayı ve Aşure günü münasebetiyle Alparslan Türkeş Huzur Evinde kalan yaşlıları ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 23 Ekim 2015, Cuma günü, saat: 18:25

Yozgat Gençlik Merkezi'ne bağlı gönüllü gençler ve kurum çalışanları Alpaslan Türkeş Huzur Evini ziyaret ederek, büyüklerinin ellerini öperek hayır dualarını aldılar. Büyükleri ile bol bol sohbet eden gençler onlara aşure ikramında bulundular. 

Yozgat Gençlik Merkezine bağlı gençler ziyaret sonrasında yaptıkları açıklamada "İnsanlar, bebeklik dönemlerinde nasıl başkalarının bakımına ihtiyaç duyuyorlarsa, yaşlanınca da aynı ilgiyi görmeyi beklerler, hatta görmelidirler. Çünkü yaşlılık, tıpkı bebeklik gibi insanları aciz ve iş göremez hale getirir. Aile çocuklarını besler, büyütür, eğitir ve topluma yararlı hale getirmek için elinden geleni yapar. Bütün bunları yaparken de yaşı ilerler ve aile büyükleri yardıma muhtaç hale gelir. İşte gençler, anne ve babaları kendilerine ihtiyaç duymaya başladığı andan itibaren onların yanında olmalıdır. Çünkü yaşlılık belirtileri ortaya çıkmaya başladıktan sonra insanlar ilgi görmeyi beklerler. Çevresinden ilgi gören yaşlılar, daha sevecen olurlar, sağlıklı ve hayata daha iyi tarafından bağlanırlar. Bizde bu mana sevgi ve ilgi bekleyen huzur evinde kalan yaşlılarımızı ziyaret ettik." dediler.

Etiketler: alpaslan türkeş   huzur   ev   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki