Gençlik ve Spor Bakanlığının, "Şehirler ve Kültürler - Yörelerimiz" projesi kapsamında Boğazlıyan, Sarıkaya, Çayıralan, Çekerek ilçelerinden 80 genç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezleri tarafından Yozgat İl Merkezine getirildi. 

Bir çoğu ilçelerinden ilk defa şehir merkezine gelen gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığı,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Sorgun Gençlik Merkezi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Çapanoğlu Camii'ni gezerek bilgi alan gençler, 215 yıllık ahşap işlemeli Başçavuşzade Camii'yi de gezme imkanı buldu. Sonrasında Nohutlu Tepesini / Türbesi'ni ve Kent Parkı gezen gençler buradan şehitliğe giderek kahramanlarımıza dua ettikten sonra şehitlikte çevre temizliği yaptı. 

Tarihi Hayri İnal Konağı ve Yozgat Müzesi'ne giderek görevlilerden bilgi alan gençler, Yozgat türküleri dinlediler, eskiden oynanan yöresel oyunları oynayarak da keyifli dakikalar geçirdiler. 

Türkiye'nin ilk milli parkı ve dünyanın ise üçüncü milli parkı olan Yozgat Çamlığını da gezme imkanı bulan gençler ilçelerine memnun olarak döndüler.