Gençler Huzurda Buluştu

Yozgat İl Müftülüğü tarafından Çapanoğlu Büyük Camiinde "Gençlik Huzurda Buluşuyor" ana temalı bir sabah namazı buluşması düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 12 Ekim 2015, Pazartesi günü, saat: 09:01

Yozgat’ta Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Yozgat İl Müftülüğü tarafından Çapanoğlu Büyük Camiinde "Gençlik Huzurda Buluşuyor" ana temalı bir sabah namazı buluşması düzenlendi. Gençleri camiye çekmek, zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmenin amaçlandığı etkinliğe Gençlik Merkezi de aktif destek verdi.

Yozgat Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi ve vatandaşların katıldığı programda konuşma yapan Yozgat İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu, her yıl kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftasının teması "Cami ve Namazla Arınma" olarak belirlendiğini kaydetti.

Eroğlu, “Yüce Allah’ın en güzel surette yarattığı insanın en verimli olduğu dönem gençlik çağıdır. Gençlik çağı, Yüce Allah’ın bizlere bahşettiği en büyük nimetlerden biridir. Bu nedenle kıymeti iyi bilinmelidir. Gençliğin değerinin bilinmesi, her türlü kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmak, Allah’a karşı olan kulluk görevlerini yerine getirmek, ailesi ve ülkesine karşı sorumlulukları yerine getirmekle mümkün olur. Hem dünya, hem de ahiret mutluluğunu kazanmak isteyen gençler, ömrünün en verimli çağını boş ve faydasız şeylerle heba etmemeli, bu fırsatın bir gün elden gideceğini düşünerek kendisi, ailesi ve milleti için hayırlı ve faydalı şeyler yaparak en iyi şekilde değerlendirmelidir."dedi.

Program sonunda Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından katılımcılara çorba ikramında bulunuldu.

Etiketler: yozgat   gençlik   merkez  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki