Gençler gitar ve bağlamaya yöneldi

Yozgat'ta son yıllarda gelecek nesillerin adeta tutkusu haline gelen müzik aleti kullanma merakı her geçen yıl artarak devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 02 Temmuz 2015, Perşembe günü, saat: 07:02

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi bünyesinde açılan 'Gitar' ve 'Bağlama' temel eğitim kursları büyük ilgi görüyor. 

Gençlik Merkezi'nde hafta sonları Çağrı Çınarer tarafından verilen Gitar kursuna 30 genç devam ediyor. Müzik Öğretmeni Çınarer, gençlerin gitara karşı ilgilerinin fazla olduğunu, bu tutkuları nedeniyle de kısa sürede gitar öğrenmeye başladıklarını söyledi. 

Gençlerden gelen talep doğrultusunda başta Ney ve Bağlama olmak üzere müzik aletleriyle ilgili kurslar veren sanatçı Ahmet Yanalak ise, Yozgat'ta küçük yaştan itibaren gençlerde müzik tutkusunun ileri düzeyde olduğunu, kulaklarının da müziğe oldukça yatkın olmasından dolayı kısa sürede başarılı olduklarını kaydetti. Yanalak tarafından verilen bağlama kursuna iki grup halinde 40 gencin devam ettiği bildirildi.

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz da, gitar ve bağlama kurslarına devam eden genç yeteneklerin önceki dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de kısa sürede kendi aralarında organize olup, müzik yapmaya başlayacaklarına inandığını söyledi. Sapmaz, ''Buraya devam edip, müzik aleti çalma eğitimi alan gençlerimiz, mahallelerinde, okullarında müzik yapıyorlar. Bunu gören diğer gençler de ilgi duyup, geliyorlar. Merkezimizin 24 saat süreyle açık kalmasını sağlayabiliriz, yeter ki gençlerimiz talepte bulunsunlar'' dedi. 

Önümüzdeki günlerde keman ve ney kursu açacaklarını ifade eden Sapmaz, ney ve keman kursuna katılmak isteyen gençleri Gençlik Merkezine beklediklerini sözlerine ekledi. 
Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: gitar   bağlama   kurs  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki