Gençler Büyüklerini Unutmadı

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi liderleri ve gönüllü gençleri Kurban Bayramı’nda huzurevini ve şehitliği ziyaret ettiler.
Yayınlanma tarihi: 24 Eylül 2015, Perşembe günü, saat: 21:24

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz ve Gençlik Merkezine mensup üyelerle birlikte Kurban Bayramı’nda huzurevini ve şehitliği ziyaret ettikler. 

Kurban bayramı boyunca gönüllü gençler ile liderlerin Alparslan Türkeş Huzur Evi’nde barınan yaşlıları ziyaret ederek onların bayramlarını kutladıklarını dile getiren Sapmaz, ‘’Ayrıca şehitliğimizi ziyaret ederek, bayramda şehitlerimizin ruhlarına birer Fatiha gönderdik’’ dedi. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz, Ayetlerde Yüce Allah’ın (cc), kendisine ibadet ve kulluk yapılmasını emrettikten hemen sonra, ana-babaya iyilik ve ihsanda bulunmayı emrettiğini söyledi. Bu, ana-baba hakkının Allah hakkından hemen sonra geldiğinin ve ne kadar önemli olduğunun açık göstergesi olduğunu dile getiren Sapmaz, ‘’Yine ayetlerin bize yüklediği görev, ana-babamıza öf bile demememiz, onları incitecek hiçbir söz ve davranışta bulunmamamız; onlara sevgi, saygı ve ilgiyle yaklaşmamız ve en önemlisi onlara dua etmemizdir. Hatta onlar Allah'a şirk koşan kimseler olsalar ve bizi de müşrik olmaya zorlasalar bile, onlarla dünyada güzel geçinmemiz ve ana-baba olarak haklarına riayet etmemizdir. Nitekim Hz. İbrahim'den bize yadigar olarak Kur'an da geçen ve her namaz sonunda okuduğumuz duada şöyle diyoruz: ‘Ey Rabbimiz! Beni, annemi, babamı ve bütün müminleri kıyamet günü affeyle.” Biz de Gençlik merkezi olarak Kutrban Bayramı dolayısıyla huzurevinde kalan büyüklerimizi ziyaret ettik. Ziyaretimizden memnun kalan büyüklerimizle sohbet edip az da olsa gülümsemelerine sebep olduk’’ dedi.

Etiketler: yozgat   ali sapmaz  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki