Gençler Amasya Gezisinde Buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi kapsamında Yozgat’tan 200 genç Amasya, Nevşehir, Ankara gezisine katıldı.
Yayınlanma tarihi: 14 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 07:47

“Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi kapsamında gezi programına katılan gençler kültürel yönden zengin çevre şehirler ile tarihi ve kültürel değerlerini daha yakından tanıma imkanı buldular. Gezi programında Şeyhzadeler Şehri olan Amasya'da gençler Amasya Kalesi, Ferhat ve Şirin Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi, II.Bayezid Camii ve Sabuncuoğlu Tıp Müzesini gezdiler.

Nevşehir'de ise Ürgüp-Göreme, Avanos, Ortahisar ve Uçhisar kaleleri ile Zelve açık hava müzesini gezerek, Nevşehir'in kültürel değerleri hakkında bilgi alan gençler Çanak Atölyeleri'nde de toprak çamurdan çanak yapmayı öğrendiler.

Proje kapsamında Amasya, Nevşehir ve Ankara gezilerini yapan gençler, merak ettikleri ve daha önce görme fırsatı elde edemedikleri yerleri ziyaret etmelerini sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı'na teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Proje ile Yozgat’tan toplamda 1200 genç Amasya, Nevşehir, Sivas, Ankara’ya gerçekleştirilecek olan günü birlik gezilere katılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 81 ilde uygulamaya başlayan “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi ile gençlerin kaynaşmaları ve kültürel etkileşimde bulunmaları amaçlanıyor. Gençler arasında diyalogun arttırılması ve düzenlenen gezi programları sayesinde ülkemizin doğal, tarihi güzelliklerini yerinde görerek, ülkelerini daha çok sevmelerine katkı sağlanması amacıyla bu proje hayata geçirildi. Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz projesinde Yozgat merkez ve ilçelerdeki gençler katılırken, gezi programına aylık gelirleri 2000 TL altında olan, şehit ve gazi çocuğu olan gençlere öncelik verililiyor.

Etiketler: şehirler   kültürler   yöreler   proje   gezi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki